Zabiła wirtualnego męża. Dostanie 5 lat więzienia?

Pewna Japonka została aresztowana po tym jak zalogowała się na konto wirtualnego męża w grze internetowej i "zabiła go" poprzez skasowanie konta. Choć sprawa wydaje się zabawna, to kobiecie z pewnością nie jest do śmiechu. Za manipulację danymi elektronicznymi i prywatnymi właściciela konta grozi jej kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

43-letnia Japonka, w świecie rzeczywistym pracująca jako nauczycielka gry na pianinie, poślubiła w grze internetowej Maple Story pewnego 33-letniego pracownika biurowego. Wirtualny ślub okazał się jednak pomyłką - mężczyzna po pewnym czasie postanowił bez powodu zostawić swoją wybrankę.

Kobieta tak zdenerwowała się całą sytuacją, że dokonała zemsty. Nazajutrz po "rozwodzie" zalogowała się na konto "męża" i skasowała należącą do niego postać. Niedługo później została aresztowana - zdenerwowany właściciel postanowił bowiem zgłosić całą sprawę na policję.

Gdy przedstawiciele władz zapytali kobietę dlaczego zareagowała w ten sposób, ta odpowiedziała krótko: "nagle się ze mną rozwiódł. Tak po prostu - bez żadnego słowa ostrzeżenia. To mnie zdenerwowało".

Wiadomo, że Japonka nie planowała zemsty w rzeczywistym świecie. Mimo to, za wykorzystanie poufnych danych i manipulowanie elektronicznymi danymi drugiej osoby, grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności bądź grzywna w wysokości około 5 tysięcy dolarów.

Maple Story to japoński MMORPG w 2D. Tytuł reprezentuje gatunek fantasy (choć patrząc na screeny... - red.) - mamy więc klasyczne klasy postaci (wojownik, mag, łucznik, itd.) oraz liczne epickie zadania do wykonania i potwory do zabicia. Całość utrzymana jest w bardzo cukierkowej grafice:

Maple Story

Maple Story

Matrix, czyli rzeczywistość

Wirtualne światy coraz bardziej przenikają się z rzeczywistością. Niedawno pewnej kobiecie (USA) zarzucono, że planowała porwać swojego młodszego chłopaka z "Second Life". W innej sprawie policja aresztowała 16-latka, który ukradł wirtualną walutę o rzeczywistej wartości ponad 360 tysięcy dolarów. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy również o dwóch nastolatkach z Holandii, którzy zostali skazani po tym jak zastraszyli i okradli oni innego użytkownika gry RuneScape.