Zablokowane Xiaomi za granicą - o co chodzi z blokadą MIUI?

Masz smartfon Xiaomi i często wyjeżdżasz za granicę? Czy blokady systemu MIUI, o których ostatnimi czasy dużo się mówi faktycznie mogą spowodować, że utracisz dostęp do swojego urządzenia?

Ostatnimi czasy w sieci znajdziemy sporo informacji o zablokowanych smartfonach Xiaomi. Użytkownicy donoszą, że z dnia na dzień ich urządzenia stały się bezużyteczne. Telefony wyświetlają komunikat o blokadzie urządzenia.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Źródło: mi-home.pl

Xiaomi Mi 11 Ultra

Źródło: mi-home.pl

Nowa blokada została wprowadzona w związku z koniecznością stosowania się do przepisów prawnych firmy Xiaomi. Produktów tego przedsiębiorstwa nie można sprzedawać w niektórych krajach. Mowa o Kubie, Sudanie Południowym, Syrii, Krymie, Iranie i Korei Północnej.

Zobacz również:

Dla użytkowników sprzętu Xiaomi mamy kilka dobrych wiadomości. Producent blokuje jedynie urządzenia aktywowane w jednym z wyżej wymienionych krajów. W przypadku polskich egzemplarzy aktywowanych w naszym kraju nie będzie problemów z ich blokadą po udaniu się do jednego z miejsc, w których Xiaomi blokuje swoje urządzenia.

Blokada aktywacyjna dotyczy jedynie nowych urządzeń, które po raz pierwszy zostały uruchomione na Kubie, w Sudanie, Syrii, na Krymie w Iranie lub Korei Północnej.

Podobne metody stosował kiedyś Samsung, który wymagał, aby niektóre modele smartfonów aktywowane były po raz pierwszy z kartami SIM europejskich operatorów.