Zablokowane konta Xbox Live "odbanowane" na kilka godzin

Serwis Xbox Live jest zablokowany dla Xboxów 360, w których użytkownicy wprowadzili modyfikacje. Posiadacze takich konsol bardzo się wczoraj zdziwili, gdy okazało się, że mają dostęp do tej usługi. Jednak za kilka godzin wszystko wróciło do normy.

Microsoft czasowo cofnął blokadę serwisu Xbox Live dla użytkowników przerobionych konsol Xbox 360. Wywołało to wśród nich duże zamieszanie i falę domysłów na temat przyczyny takiego działania firmy.

W kilka godzin po nieoczekiwanym wydarzeniu bany zostały jednak przywrócone i posiadacze zmodyfikowanych konsol znowu stracili dostęp do kont Xbox Live. Nie wyjaśniono jednak, co było przyczyną tego wydarzenia.

Zobacz również:

  • Microsoft kończy z Xbox Live, co go zastąpi?
  • Games with Gold - gry na sierpień potwierdzone

W związku z niedawnym atakiem na PlayStation Network pojawiło się wiele domysłów. Niektórzy twierdzą, że również internetowy serwis Xboxa został zhakowany, a inni, że Microsoft tylko testuje swoje zabezpieczenia.

Kolejna hipoteza mówi, że Microsoft może sprawdzać możliwość aktualizacji oprogramowania konsoli, która przywróciłaby jego zmodyfikowane wersje do pierwotnego stanu. Producent konsoli nie skomentował całego wydarzenia. Możliwe, że była to zwykła pomyłka, choć na dużą skalę.