Zablokuj laptopa SMSem

Dla osób, które stracą swojego laptopa (np. z powodu zgubienia czy kradzieży), firma Lenovo przygotowała ciekawą usługę. Dzięki niej możliwe będzie zdalne zablokowanie notebooka za pomocą specjalnego SMSa. Ponowne włączenie będzie możliwe tylko po podaniu specjalnego, wcześniej ustalonego kodu.

Pierwsze komputery umożliwiające zdalną blokadę będą dostępne już w pierwszej połowie przyszłego roku. Oprócz tego właściciele niektórych dostępnych już modeli również będą mieli taką możliwość. Na stronie producenta będzie dostępny bezpłatnie specjalny program.

Aby możliwa była zdalna blokada, komputer musi być wyposażony w kartę, na której będzie aktywna usługa transmisji danych. Do danego komputera będzie można przypisać 10 numerów komórkowych, z których wysłanie SMSa będzie skutkowało blokadą komputera. W momencie jego blokady użytkownik otrzyma informację zwrotną, że taka operacja się udała. Ponowne włączenie laptopa będzie wymagało podania hasła, o które użytkownik zostanie poproszony zaraz po jego włączeniu.