Zabrakło ładowarek do Apple Watch! Jak do tego doszło, co dalej?

Niedobór chipów dotknął firmy produkujące ładowarki do Apple Watch. Czy problemy wpłyną na datę premiery Apple Watch Series 7?

Apple, które dotychczas dobrze radziło sobie ze sprytnym omijaniem problemów z dostępnością chipów właśnie zostało niemiło zaskoczone. Okazuje się bowiem, że firma ma problemy z produkcją odpowiedniej ilości ładowarek do zegarków Apple Watch.

Apple Watch SE
Źródło: Macworld.com

Apple Watch SE

Źródło: Macworld.com

Zgodnie z najnowszym raportem Boolmberga producenci akcesoriów mają problem z uzyskaniem oryginalnych ładowarek do zegarków Apple Watch, co uniemożliwia im produkcję własnych modeli.

Zobacz również:

W chwili obecnej nie ma jasnego wyjaśnienia aktualnego stanu rzeczy, ale bardzo prawdopodobnie, że wszystkiemu winny jest niedobór podzespołów. Sprawy nie ułatwia fakt, że Apple Watch ładowany jest z wykorzystaniem autorskiej i zastrzeżonej technologii ładowania bezprzewodowego. Oznacza to, że przedsiębiorstwa produkujące nieoryginalne akcesoria i tak muszą korzystać z zestawu przygotowanego przez firmę Apple, który integrowany jest z rozwiązaniami firm trzecich.

Apple aby zabezpieczyć swoje dostawy ładowarek ograniczyło sprzedaż podzespołów producentom akcesoriów. Firma zamierza w ten sposób sprostać większemu zapotrzebowaniu na nowe zasilacze, które wiąże się z wrześniową premierą zegarków Apple Watch Series 7.

Cierpią na tym konsumenci, którzy obecnie mają ograniczone możliwości zakupu tańszych ładowarek produkowanych przez firmy trzecie.

Obecnie nie wiemy jak rozwinie się sytuacja. Możliwe jest, że Apple będzie ograniczać sprzedaż podzespołów do budowy ładowarek dla zegarków Apple Watch jeszcze przez co najmniej kilka tygodni.

Więcej informacji o Apple Watch Series 7 znajdziesz tutaj.

Źródło: imore.com