Zabronione narzędzia sieciowe


Jeżeli połączenie zostaje zerwane, Dynam IP wznawia je automatycznie i aktualizuje stronę !WWW. Ponadto strona WWW może obsługiwać czat, wyświetlać obraz kamery internetowej i sprawdzać pocztę na serwerze POP. W systemach Windows NT 4, 2000 i XP program może być uruchamiany automatycznie wraz ze startem systemu.

Ryzyko Używanie komputera w charakterze serwera może naruszać postanowienia Twojej umowy z dostawcą usługi ADSL. Upublicznienie adresu IP sprawia, że komputer może być celem różnych ataków.

Vcool 1.7/1.8 Beta

Relaks dla procesorów AMD

Włącza mechanizm oszczędzania energii w procesorach Athlon i Duron.

System Windows 95/98/Me, NT 4, 2000 i XP, Linux

Język angielski

Cena bezpłatny (freeware)

Adres www.naggelgames.de/vcool/ vcool_de.html

Plik vcool_17.zip, 112 KB, Lv-cool.tar.gz, 10 KB

Tryb oszczędzania energii w procesorach Athlon i Duron funkcjonuje tylko pod warunkiem przesłania określonej informacji do mostka północnego.

Tryb oszczędzania energii w procesorach Athlon i Duron funkcjonuje tylko pod warunkiem przesłania określonej informacji do mostka północnego.

Mechanizm oszczędzania energii w procesorach AMD nie zawsze działa prawidłowo. W rezultacie procesor nadmiernie się nagrzewa, a jego trwałość maleje. Przyczyna? Kiedy procesor jest bezczynny, system powinien wysłać polecenie wstrzymania pracy i przejścia w tryb oszczędzania energii. Niektóre systemy wysyłają je rutynowo, ale skutek nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami.

W przypadku procesorów AMD musi być spełniony jeszcze drugi warunek - tryb oszczędzania energii jest dostępny tylko wtedy, gdy procesor zostanie odłączony od magistrali systemowej. Ze względu na wymogi stabilnej pracy opcja taka nie jest dostępna we wszystkich płytach głównych. Vcool uzupełnia ten brak - odpowiedni sygnał jest wysyłany do mostka północnego płyty. Ponadto program oferuje wiele innych funkcji.

Ryzyko Vcool nie współpracuje ze wszystkimi chipsetami i wszystkimi płytami głównymi. W niektórych przypadkach może powodować zawieszenie systemu.

TV Control Center 2000

Filmy na monitorze i ekranie telewizora

Umożliwia jednoczesne wykorzystanie wyjść do monitora i telewizora kart graficznych NVIDIA.

System Windows 95/98/Me, NT 4, 2000 i XP

Język niemiecki/angielski

Cena bezpłatny (freeware)

Adres www.tvtool.de

Plik tvcc2000.zip, 100 KB

Obraz na telewizorze z karty NVIDIA - TV Control Center 2000 umożliwia równoczesne wykorzystanie monitora i telewizora lub przełączanie między nimi.

Obraz na telewizorze z karty NVIDIA - TV Control Center 2000 umożliwia równoczesne wykorzystanie monitora i telewizora lub przełączanie między nimi.

Niektóre karty graficzne z chipsetem NVIDIA mają dodatkowe wyjście, do którego można podłączyć telewizor. Standardowo jednak nie jest możliwa równoczesna praca telewizora i monitora. Tę niedogodność usuwa TV Control Center 2000. Po jego zainstalowaniu możesz przełączać obraz między telewizorem a monitorem lub korzystać z obu urządzeń jednocześnie. Narzędzie poprawia jednocześnie jakość obrazu telewizyjnego, korzystając z mechanizmu Overscan. Obraz wypełnia cały ekran, a czarne obramowanie znika. Jeżeli TV Control Center 2000 nie działa z Twoją kartą graficzną, możesz wypróbować TV Tool 5.5 do wszystkich kart NVIDII od TNT1 (na płycie dołączonej do tego numeru PCWK; Windows 95/98/Me, NT 4/2000/XP, shareware, cena 10 EUR).

Ryzyko W przypadku równoległego korzystania z telewizora i monitora może dojść do uszkodzenia tego ostatniego, jeżeli nie obsługuje on częstotliwości odświeżania 50 Hz.