Zadbaj o rejestr

Ukazała się nowa edycja Reg Organizera - aplikacji do optymalizacji i edycji rejestru systemowego. Program, dostępny teraz w wersji 2.3.7, pomoże przyspieszyć system operacyjny bez konieczności żmudnego wyszukiwania kluczy i sprawdzania, które z nich są niepotrzebne, a które niezbędne do poprawnego działania systemu.

Aplikacja zawiera zestaw narzędzi do efektywnej konserwacji i zarządzania rejestrem systemowym oraz plikami konfiguracyjnymi systemu. Dzięki niej użytkownik ma możliwość przeglądania i edycji Rejestru oraz manualnego i automatycznego oczyszczania go ze zbędnych wpisów. Aplikacja pozwala również przeglądać nowe zmiany, zanim zostaną umieszczone w rejestrze na stałe (podgląd plików z rozszerzeniem REG) oraz modyfikować zapisy plików konfiguracyjnych INI.

Ogromną zaletą programu jest jego prosty interfejs, który, dzięki logicznemu układowi, pomaga użytkownikowi wykonać wszystkie niezbędne czynności. Po lewej stronie znajduje się pasek z narzędziami - edytor rejestru, edytor plików INI, oczyszczanie rejestru ze zbędnych wpisów, wyszukiwarka, deinstalator, ustawienia programu.

Reg Organizer przyda się zwłaszcza tym użytkownikom, którzy często instalują i usuwają programy pobrane z Internetu. Takie aplikacje nie zawsze mają dobry instalator i zdarza się, że nie można ich usunąć z komputera. W takim przypadku możemy użyć zakładki Software, która śledzi powiązania oprogramowania z rejestrem. Pozwala ona usunąć oporny program, bez obawy, że Windows wygeneruje komunikat o błędzie. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą śledzić i edytować uruchamiane podczas startu systemu procesy, powiązania typów plików i wiele innych ustawień.

W najnowszej wersji zoptymalizowano działanie programu i usunięto niewielkie błędy.

Zapraszamy do pobrania wersji shareware z naszego serwisu. Pełne wydanie dla zastowań indywidualnych kosztuje 29,95 USD.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również