Zagadka Sfinksa

Przeżyj niesamowitą przygodę w Egipcie za sprawą stworzonej przez DreamCatcher gry Riddle of the Sphinx.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez firmę DreamCatcher, odbywa się powielanie gry zatytułowanej Riddle of the Sphinx. Należy ona do gatunku przygodówek, a jej akcję przedstawiono z perspektywy pierwszej osoby.

Fabuła opisuje historię pewnego archeologa, który odkopując zasypanego piaskiem Sfinksa natrafia na sekretną komnatę. Znaleziony w niej zwój papirusu okazuje się przeklęty, w wyniku czego miłośnik wykopalisk zostaje uwięziony. Na pomoc przybywa jego najbliższy przyjaciel - to właśnie w jego rolę wciela się gracz. Jednak uratowanie archeologa nie należy do łatwych zadań. Będzie tu niezbędne rozwiązanie wielu trudnych zagadek logicznych oraz poszukiwanie ukrytych śladów i wskazówek.

Rozgrywka toczy się w szczegółowo dopracowanym środowisku 3D, zawierającym wiele elementów charakterystycznych dla kultury starożytnego Egiptu (m.in. ściany świątyń pokryte hieroglifami i monumentalne posągi bogów). Dodatkowym atutem są cyfrowe sekwencje wideo, choć atrakcyjność całości zmniejsza maksymalna oferowana rozdzielczość 640 x 480 i 16-bitowy kolor. Producent zapewnia, że Riddle of the Sphinx trafi do sprzedaży na kilka dni przed Gwiazdką.


Zobacz również