Zagraj w "Dooma" na...iPodzie

Jeden z pracujących nad iPodem hakerów, określający się jako "Kyle" opracował sposób uruchomienia na odtwarzaczu kultowej gry FPS - Doom. Aplikacja chodzi dość topornie i pewne szczegóły nie są jeszcze dopracowane, jednak da się już w nią pograć. Twórca zapowiada, że już wkrótce dopracuje swoją konwersję, która niestety wciąż zawiera trochę błędów.

Doom na iPodzie

Doom na iPodzie

Aby w pełni cieszyć się "Zagładą" na swoim odtwarzaczu, użytkownik zmuszony jest zainstalować najpierw aplikację Podzilla, umożliwiającą "odpalenie" Linuksa. Później należy też skompilować program (w czym pomaga, poprzez forum internetowe, sam twórca) i już możemy rozpocząć eksterminację piekielnych hord, używając do tego celu...kółka nawigacyjnego iPoda Photo (jak mówi "Kyle", Doom 'działa' też na innych modelach, jednak by w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością niezbędny jest kolorowy wyświetlacz)

"Kyle" zapowiada, że pracuje także nad innymi projektami. Według niego to, że firmy takie jak Apple nie udostępniają powszechnie narzędzi deweloperskich, ogranicza wolność konsumentów do swobodnego dysponowania nabytym dobrem. "iPod to całkiem niezły kawałek hardware'u, na którym da się uruchomić Linuksa. Zrobiłem to dla wolności" - twierdzi haker. Dooma wybrał, gdyż jest to jedna z jego ulubionych gier.

Więcej informacji: iPodlinux.org