Zagraj w Pac-Mana na Mapach Google

Pac-Man, popularna gra z lat 80-tych, pojawiła się na Mapach Google. Możesz uciekać przed duszkami nawet po ulicy przy której mieszkasz!

Z usługi Mapy Google codziennie korzysta rzesza internautów. Dzisiaj firma Google przygotowała dla nich bardzo przyjemną niespodziankę, która z pewnością część z nich na dłużej przykuje do komputera. Wchodząc bowiem na Mapy naszym oczom ukazuje się następujący widok:

Mapy Google

Mapy Google

Uwagę przykuwa znajdujący się na dole po lewej stronie niewielki obrazek prezentujący...tak, kultową grę Pac-Man! Co ważne, możemy wybrać dowolne miejsce na mapie (oczywiście zawierające ulice), np. okolice naszego zamieszkania, a następnie kliknąć we wspomniany obrazek aby pouciekać przed duszkami po znanych nam ulicach (poruszamy się za pomocą kursorów na klawiaturze) jednocześnie pożerając smaczne kropki:

Co ważne, nowa rozrywkowa opcja dostępna jest także z poziomu aplikacji na smartfona (ograniczona została jednak do wybranego zestawu lokalizacji): należy wejść w Menu i kliknąć pozycję Wrzuć monetę. Oczywiście Pac-Manem sterujemy przesuwając palcem po ekranie.

Google zapowiada kolejne nowości

Na koniec jeszcze interesujący fragment zapowiedzi Google, którą firma zamieściła na blogu:

"To dopiero początek nowości na Mapach, niebawem wprowadzimy ostrzeżenia przed wypadkami z udziałem zombie i międzygalaktyczne Street View. Aha, i nie zapomnijcie sprawdzić, co przygotowali nasi znajomi z Ingress. Wygląda na to, że PAC-MAN wychrupał sobie drogę do prawdziwego świata!"