Zagrożone obrazy

Wszystkim światowym muzeom radzimy dobrze się zabezpieczyć - już niedługo może je odwiedzić Picassio - największy złodziej dzieł sztuki.

Sztab ludzi z Promethean Designs (grupa ta przygotowała m.in. wyścigi motorówek Powerboat Racing) realizuje nowy projekt - Picassio. Gra ta należy do gatunku action-adventure, a inspiracją dla jej twórców są tak znakomite tytuły, jak Thief: The Dark Project i konsolowy Goldeneye.

W grze wcielamy się w rolę złodzieja dzieł sztuki, który podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu potencjalnych łupów. Przeżywa przy okazji wiele ekscytujących przygód i poznaje wiele osób, nierzadko mających interesujące zlecenia. Oczywiście główna osią gry są kradzieże w muzeach oraz innych budynkach gromadzących cenne przedmioty. Podczas realizacji kolejnych zadań trzeba wykazać się nie tylko sprytem i szybkością, ale również umiejętnością logicznego myślenia i niezwykłą precyzją działania. Efektywność naszego bohatera zależy od właściwego zastosowania podręcznego zestawu akcesoriów, których nie powstydziłby się nawet sam James Bond.

Gracz śledzi akcję z perspektywy osoby trzeciej za pomocą rozbudowanego systemu stacjonarnych kamer, podobnie jak to miało miejsce w kultowej serii Alone in the Dark. Gra wykorzystywać będzie zaawansowane możliwości graficznych akceleratorów 3D, a jej ścieżka dźwiękowa przygotowana zostanie w systemie Dolby Surround.

Picassio może okazać się jedną z lepszych produkcji roku 2000 - już niebawem napiszemy o grze szerzej w dziale "Zapowiedzi".


Zobacz również