Zainstalujesz Windowsa 11? Jesteś w mniejszości

Jesteś zdecydowany na instalację Windowsa 11 od razu po premierze? Okazuje się, że jesteś w mniejszości. Konsumenci nie mają zaufania do Microsoftu. Czyżby bali się chorób wieku dziecięcego?

Od wczoraj można pobierać pierwszą wersję poglądową Windowsa 11. System operacyjny został zaprezentowany kilka dni temu - w czwartek 24 czerwca 2021 roku i już zdążył zdobyć wielu przeciwników.

Windows 11
Źródło: Microsoft.com

Windows 11

Źródło: Microsoft.com

Wszystko ze względu na dziwne ograniczenia ze strony Microsoft. Firma najpierw twierdziła, że Windows 10 będzie ostatnim systemem operacyjnym z rodziny, który dalej rozwijany będzie jako usługa, aż nagle zaprezentowano Windowsa 11. Nowa wersja znacząco podniosła wymagania sprzętowe i odcięła możliwość instalacji dla sporej ilości konsumentów z dosyć nowymi komputerami.

Zobacz również:

  • Windows 11 - istotna zmiana w obsłudze paska zadań
  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Microsoft zarabia, ale odczuwa skutki braku procesorów

YouGov przeprowadziło badanie wśród użytkowników Windowsa. Zapytano się w nim czy planują oni przesiadkę na Windowsa 11. Zaledwie 35% planuje instalację Windowsa 11 krótko po jego debiucie rynkowym.

Ankieta została przeprowadzona na grupie 1200 użytkowników wkrótce po prezentacji systemu operacyjnego. Wynika z niej, że 20% użytkowników planuje aktualizację w ciągu 6 miesięcy od premiery Windowsa 11. Kolejne 7% deklaruje aktualizację w ciągu roku, a 5% w ciągu roku lub dłużej. Prawie 15% osób nie zamierza instalować Windowsa 11 na swoim komputerze.

Badania wykonywane były z pominięciem informacji o kompatybilności systemu operacyjnego z danymi komputerami.

Użytkownicy boją się szybkiej aktualizacji do Windowsa 11 ze względu na problemy z kompatybilnością i stabilnością, także choroby wieku dziecięcego.

Co ciekawe ankieta pokazała również, że aż 63% badanych nie wiedziało o istnieniu Windowsa 11.

Aktualizacja do Windowsa 11 i pierwsze komputery z preinstalowany Windowsem 11 pojawią się w okolicach grudnia tego roku. Do tego czasu system testowany będzie w programie Windows Insider.

Źródło: digitaltrends.com