Zainteresowanie udziałem w programie Windows Insider znacznie wzrosło po konferencji Microsoftu

21 stycznia 2015 Microsoft zaprezentował zaawansowaną wersję Windows 10, co poskutkowało wzmożonym zainteresowaniem użytkowników w beta testach systemu. W ciągu pierwszych 24 godzin po pokazie dołączyło do niego dokładnie 173 624 osoby.

Ponieważ w przyszłym tygodniu ukazuje się nowa edycja Windows 10 Technical Preview, warto podsumować dotychczasową aktywność testerów na całym świecie. 21 stycznia liczba osób zapisanych do programu Windows Insider wynosiła 1,7 miliona (co jest skokiem o 200 tysięcy w stosunku do grudnia). Szacuje się, że dotychczasowe wersje build Windows 10 były zainstalowane ponad 3 miliony razy (nikt nie broni instalować jednej osobie systemu na kilku urządzeniach). W dyskusji na temat usprawnień, ulepszeń oraz ogólnego odczucia co do nowego systemu pojawiło się ponad 200 tysięcy tematów na wewnętrznym forum, a użytkownicy napisali tam ponad 800 tysięcy postów.

Jak ocenia Microsoft, liczba aktywnych użytkowników to ponad 450 tysięcy osób, a więc mniej niż 1/4 wszystkich zarejestrowanych. Dane te podał do publicznej wiadomości Gabe Aul, czyli jedna z osób odpowiedzialnych za program Windows Insider. Każda zapisana do niego osoba musi go znać - wszelkie maile dotyczące zmian i nowości przychodzą właśnie podpisane przez tego pana. A jeżeli któryś z naszych czytelników chciałby również mieć głos w sprawie Windows 10, może zapisać się do programu na jego oficjalnej stronie.