Zakaz gier online!

Władze Wietnamu postanowiły zakazać wszystkich gier online między godziną 22:00 i 8:00. Nowy przepis ma zmniejszyć negatywne skutki gier tego rodzaju na młodą część populacji. Serwisy z grami mają jeszcze niecały tydzień, by złożyć skargę przeciwko nowym przepisom.

Viet Nam News informuje, że władze Wietnamu zleciły dostawcom usług internetowych zablokowanie dostępu do serwisów z grami online między godziną 10 wieczorem i 8 rano. Do 3 marca wszystkie serwisy tego typu mają być zablokowane. Pozostał im niecały tydzień na składanie skarg i odwołań w tej sprawie.

Niezastosowanie się do przepisów będzie karane. Wydziały informacji i komunikacji w każdej prowincji będą sprawdzać aktywność gier online i zajmą się organizacjami, które złamią przepisy zamykając ich serwisy - powiedział delegat ministerstwa Le Nam Thang.

Decyzja o godzinie policyjnej dla gier online ma zmniejszyć negatywne efekty uboczne grania w gry komputerowe przez młode osoby. Zakaz dotyczy jednak wszystkich 23 mln użytkowników Internetu, którzy mieszkają w Wietnamie. Serwisy z grami online mówią, że nie ma podstaw, by odcinać od usług dorosłych, którzy płacą za dostęp.

Obecne działania rządu to tylko tymczasowe środki, które będą w mocy do czasu wykonania szerszych badań na temat uzależniającego wpływu gier. W zeszłym roku firma Panorama przeprowadziła badania i stwierdziła, że jest to silne uzależnienie działające na zasadzie zrób coś, a dostaniesz nagrodę.