Zakaz grania za wsadzenie kota do mikrofalówki

Okrucieństwo niektórych osób nie zna czasem granic. Pomysłowość sądzących ich osób również. W ostatnim czasie dwójka kanadyjskich nastolatków dostała roczny zakaz używania gier komputerowych za... wsadzenie kota do mikrofalówki.

Dwóch kanadyjskich nastolatków z prowincji Alberta zostało uznanych za winnych zabicia domowego kota. Dzieci wsadziły zwierzę do mikrofalówki i uruchomiły urządzenie. Skutki tego wydarzenia okazały się zgubne dla rodzinnej pociechy.

Sąd wymierzył jednak oskarżonym bardzo dziwne kary. Kara zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt domowych na okres dwóch lat oraz specjalna terapia, nie mogą raczej dziwić. Wątpliwości budzi natomiast roczny zakaz grania w gry komputerowe. Tym bardziej, że biegli sądowi wyraźnie stwierdzili, że nie były one bezpośrednią przyczyną tak brutalnego postępowania dzieci.

Nie może podlegać dyskusji fakt, że młodzi ludzie postąpili nad wyraz okrutnie. Dziwić może nawet łagodność zastosowanej kary. Jednak czemu za współwinne zbrodni zostały uznane gry komputerowe?

Oceńcie sami. Wydaje nam się jednak, że czas najwyższy by niektórzy zrozumieli, że za złe wychowanie młodych ludzi nie odpowiada jedynie świat wirtualnej rozrywki.