Zaklej kamerkę w laptopie. Zuckerberg tak robi

Mark Zuckerberg bardzo obawia się ataku wykonanego przy wykorzystaniu narzędzi pozwalających na wykorzystanie wbudowanej w laptop kamerki. Postawił na "sprzętowe" zabezpieczenie.

Aby upamiętnić wielkie osiągnięcie Instagrama, który może się pochwalić obecnie 500 milionami aktywnych użytkowników, Mark Zuckerberg zmieścił na swoim koncie na Facebooku następujące zdjęcie:

Zaklej kamerkę w laptopie. Zuckerberg tak robi

Mark Zuckerberg

Natychmiast przykuło ono uwagę ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Dlaczego? Przyjrzyjcie się samemu MacBookowi, a zobaczycie, że jedna z najpotężniejszych postaci w świecie IT tak bardzo boi się o swoją prywatność, że zakleiła taśmą wbudowaną w laptop kamerkę. Przy tej okazji warto jednak przypomnieć, że Zuckerberg nie jest wyjątkiem. W kwietniu 2016 roku do podobnego wykorzystywania taśmy przyznał się bowiem James Comey, szef FBI.

Czy postępowanie Zuckerberga to nie przesada?

Nie sądzę. Jest on bowiem z pewnością łakomym kąskiem dla hakerów, którzy niedawno włamali się na jego konta na Twitterze i Pintereście oraz ośmieszyli informując jak prostych haseł używał. Ponadto warto pamiętać, że korzystanie z taniutkich i zapewniających zdalny dostęp trojanów Remote Access Trojans (RATs) nie wymaga specjalnych umiejętności znacząco poszerzając krąg osób zainteresowanych podglądaniem innych.

Zobacz również:

  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze