Zakończenie Dexter: New Blood wielkim rozczarowaniem. Dlaczego? [SPOILER]

Wczoraj swoją premierę miał ostatni odcinek serialu Dexter: New Blood. Fani jednak nie są zadowoleni z zakończenia. Co się stało?

Dexter: New Blood (fot. Showtime)

Dexter wrócił na ekrany po ośmiu latach przerwy. New Blood opowiada historię głównego bohatera, który zmienił tożsamość i postanowił rozpocząć nowe życie z dala od wielkiego miasta. Nieoczekiwany splot wydarzeń spowodował jednak, że Dexter wraca do swoich starych "nawyków".

UWAGA. Poniżej znajduje się duży SPOILER zdradzający zakończenie Dexter: New Blood

Zobacz również:

  • Co jest nie tak z serialem Dexter: New Blood
  • Dexter: New Blood sezon 2 - co wiemy o kontynuacji serialu

Poprzednia seria zakończyła się po ośmiu sezonach. Finał ostatniej serii jest uznawany za jedno z najgorszych zakończeń, jakie miały miejsce w historii. Zdawało się, że twórcy w New Blood nie powtórzą tego błędu i nieco inaczej poprowadzą fabułę. Wszystko było na dobrej drodze a kolejne epizody zbierały świetne recenzje. Poszczególne odcinki w serwisie IMDb notowały oceny od 8,5 do nawet 9,7 w przypadku 9, przedostatniego epizodu. Co takiego stało się z finałem, że otrzymał notę 4,6?

Twórcy postanowili zakończyć serial śmiercią Dextera co spotkało się z ogromną falą krytyki wśród fanów. Co więcej, nie wykluczone jest powstanie kolejnych sezonów serialu. Opowieść byłaby wtedy zapewne oparta na losach Harrisona, czyli syna głównego bohatera, którego ten ponownie spotyka na swojej drodze. Widzowie nie pozostawiają na finale suchej nitki. Poniżej tylko kilka z niepochlebnych opinii na temat sposobu zakończenia serialu.

Syn jest okropną postacią/aktorem i oczywiście rujnuje cały sezon w ciągu ostatnich 10 minut. Poważnie, czy to było zakończenie? Musieli podtrzymać tradycję finałowej serii Dextera, robiąc fatalne zakończenie tylko po to, aby wszystkich zdenerwować? Co to za śmietnikowy sposób na zakończenie tego? Dexter oficjalnie nie żyje. Naprawdę mam nadzieję, że unikną zrobienia sequela z dzieciakiem w roli głównej i Dexterem jako duchem, który z nim rozmawia.

Nagle Dexter odrzuca wszystkie zasady i procedury, ostrożność i ekstremalną inteligencję i zachowuje się jak idiota. Tanie. Leniwe. Niepotrzebne. Powinni zostawić to (serial dop. red.) w spokoju!

Straszna strata czasu. Nagle wszystkie postacie przeszły drastyczne zmiany osobowości bez powodu. Słabo napisane. Kompletne rozczarowanie.

Nigdy nie wyobrażałem sobie takiego zakończenia. Szczególnie podobał mi się ten nowy sezon, niektóre odcinki były ekstremalnie dobrej jakości, ale nikt nie mógł wymyśleć lepszego zakończenia? Jedyne o czym mogę teraz myśleć, to to, że wszystko poszło na marne. My i Dexter zasłużyliśmy na dużo więcej.

Tego typu opinii jest dużo więcej. Jakie będą dalsze losy serialu? Czas pokaże.

Zobacz także: Dexter: New Blood. Gdzie obejrzeć wszystkie odcinki?