Zaktualizowana aplikacja Twitter'a na Androida łata poważne luki w zabezpieczeniach

Najnowsza wersja aplikacji klienckiej Twitter'a na Androida uniemożliwia hakerom łatwe przejęcie konta.

Twitter oficjalnie poinformował, że zaktualizowano aplikację kliencką na urządzenia z Androidem, która od pewnego czasu miała wykryte luki w zabezpieczeniach. Najnowsza wersja uniemożliwia dostanie się do niepublicznych informacji o koncie. Nie da się już także przejąć kontroli nad kontem, co dotychczas były wykonalne.

Zaktualizowana aplikacja Twitter'a na Androida łata poważne luki w zabezpieczeniach

Źródło: twitter.com

Po przejęciu konta hakerzy mogli wysyłać z niego tweety oraz prywatne wiadomości (direct message). Twitter informuje również że nie posiada żadnych dowodów na to, aby znaleziona w aplikacji luka została kiedykolwiek wykorzystana. Jednocześnie Twitter podkreśla, że nie można wykluczyć, że luka nie została użyta w związku z czym stosuje zwiększoną ostrożność.

Firma informuje, że podjęła kroki w celu naprawienia tego problemu, które doprowadziły do zaktualizowania aplikacji klienckiej Twitter'a na urządzenia z systemem Android. Dodatkowo poinformowano bezpośrednio wszystkie osoby, które mogły być zagrożone za pośrednictwem aplikacji Twitter'a lub poczty elektronicznej (adresu podanego przy rejestracji). W wiadomości zamieszczono instrukcje pozwalającą na zwiększenie bezpieczeństwa na Twitterze. Różni się ona w zależności od tego, z jakiego systemu korzystają poszczególni użytkownicy.

Twitter podkreśla również, że aplikacja na urządzenia z systemem iOS wolna jest od luki znalezionej w aplikacji na Androida.

Twitter przeprasza także za zaistniałą sytuację i obiecuje, że nadal będzie pracować nad stałym zwiększaniem bezpieczeństwa swojej usługi.

Źródło: phonearena.com, twitter.com