Zaktualizuj Javę. Irytujący skaner McAfee dostaniesz gratis

Użytkownicy Windows, którzy zainstalują najnowszy patch bezpieczeństwa Javy, mogą bezpłatnie otrzymać program antywirusowy... i problemy z wydajnością systemu. Wystarczy, że nie będą zbyt uważni podczas aktualizacji.


Zbyt szybkie klikanie: "Dalej" nie zawsze popłaca. Przekonali się o tym użytkownicy Windows, którzy wraz z aktualizacją Javy, dostali zbędny i denerwujący skaner McAfee.

Polecamy:

Zobacz też:

McAfee Security Scan Plus

Oracle dołączyło program McAfee Security Scan Plus do instalatora Javy w systemach Windows. Domyślnie zaznaczona została opcja "zainstaluj", więc jeśli użytkownik jej nie odznaczył, automatycznie - wraz z patchem do Javy, otrzymał również aplikację McAfee.

McAfee Security Scan Plus - co to takiego?

Security Scan Plus sprawdza komputer pod kątem ochrony antywirusowej i firewalla, informując m.in. czy posiadane oprogramowanie znajduje się w najnowszej wersji. Program uruchamia się w autostarcie, jako wyskakujące okienko.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Po pobraniu, program McAfee prosi użytkownika o akceptację warunków licencji firmy, by dokończyć proces instalacji. Decyzję tę można "odłożyć na później", brak jednak opcji "odrzuć", więc okienko pojawia się przy każdym włączeniu systemu.

Liczba użytkowników, którzy przypadkowo pobrali aplikację, rośnie tak szybko, że Oracle musiało umieścić na stronie Java.com odpowiedź na pytanie: "Co to jest Security Scan Plus". Wielu klientów firmy jest niezadowolonych z powodu denerwującego programu.

Jak pozbyć się skanera McAfee?

Na forum Intela jeden z użytkowników pisał na przykład: Moja córka zapytała mnie dziś, dlaczego jej komputer tak wolno się uruchamia. Oczywiście, był na nim skaner McAfee. (...) Poważnie, ta rzecz potrafi napsuć sporo krwi waszym systemom.

Security Scan Plus można odinstalować, wchodząc w Panel sterowania > Dodaj/usuń programy. Przy każdej aktualizacji, dwa razy warto sprawdzić, co dokładnie pobieramy i w jakim celu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: