Zakup Tesli jest niebezpieczny! Zapłacisz za nią dwa razy

Błąd w systemie informatyczny Tesli spowodował, że niektórzy klienci zapłacili za swój pojazd dwukrotnie. Firma umywa ręce i sugeruje kontakt z bankiem, z którego wykonano przelew.

Konsumenci, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się na zakup Tesli są wściekli. Nie dziwię się im. Nad firmą Tesla zbierają się czarne chmury. Wszystko w związku z błędem w systemie informatycznym. Usterka spowodowała, że część użytkowników dwukrotnie zapłaciła za swój wymarzony samochód.

Tesla Model X

Tesla Model X

Nabywcy Tesli zgłaszają, że ich karty kredytowe lub konta bankowe zostały obciążone dwoma identycznymi transakcjami. Mowa o sumach sięgających 50-70 tysięcy dolarów. Klienci są wściekli, ponieważ dwukrotny "zakup" Tesli pozbawił ich środków do życia i spowodował dodatkowe opłaty bankowe za zwiększenie limitu kredytów lub debetów.

Zobacz również:

Dodatkowo nabywcy zgłaszają, że mają problem z odzyskaniem pieniędzy. Według raportu CNBC, postów na Twitterze oraz wpisów z forum Tesla Motors Club, firma Elona Muska nie spieszy się z rozwiązaniem problemu.

Jeden z kupujących nagrał filmik na YouTube. Wyjaśnia w nim co stało się po zakupie wymarzonego przez niego Modelu Y o wartości $56,579. Po zakupie zapłacił za pojazd dwukrotnie. Co ważne druga transakcja odbyła się bez autoryzacji z jego strony. Później Christopher Lee miał problem z kontaktem z firmą Tesla.

Tego typu kupujących jest znacznie więcej. W chwili obecnej Tesla nie wydała oficjalnego oświadczenia prasowego w sprawie.

Źródło: Yahoo.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: