Zakup brylantów przez Internet – ryzykowne lenistwo czy sprytna nowoczesność?

Znalazłeś w sieci pierścionek, który idealnie oddaje charakter Twojej przyszłej narzeczonej, ale nie jesteś pewny, czy zakup brylantów przez internet to dobry pomysł? Jak sprawdzić, czy zakute w nim kamienie są autentyczne? Co zrobić, jeśli nie trafisz z rozmiarem? Podpowiadamy!

Zakup brylantów przez Internet – ryzykowne lenistwo czy sprytna nowoczesność?

Już ponad połowa polskich internautów kupuje w sieci

To wynik raportu „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”. Zakupy w internecie weszły Polakom w krew. W sklepach online kupujemy już nie tylko odzież i obuwie, ale także sprzęt RTV i AGD, kosmetyki, biżuterię oraz artykuły spożywcze. E-konsumenci wybierają zakupy internetowe przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu, komfort zakupów, łatwą obsługę, szybką dostawę oraz większy wybór produktów i atrakcyjne ceny. Coraz więcej firm otwiera się na e-konsumentów, nie zapominając jednocześnie o klientach, którzy preferują tradycyjne zakupy.

Popularność e-handlu rośnie z roku na rok, ponieważ zakupy w sieci są po prostu wygodne. Projektanci stron internetowych kładą szczególny nacisk na UX (ang. user experience), czyli doświadczenie użytkowników. Przyjazny interfejs, optymalizacja ścieżki płatności, wersja mobilna strony i brak wyskakujących okienek to elementy, które ułatwiają klientowi poruszanie się po e-sklepie i… zachęcają do ponownych zakupów.

O czym musisz pamiętać, zanim zamówisz pierścionek w internecie?

  1. Wybierz firmę, która nie istnieje na rynku „od wczoraj” i oprócz e-sklepu posiada także sieć salonów stacjonarnych. Porównaj parametry i ceny pierścionków zaręczynowych w kilku sklepach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrałeś wysokiej jakości produkt w najlepszej cenie. Na polskim rynku do produkcji biżuterii zaręczynowej najczęściej wykorzystywane jest złoto próby 585 oraz brylanty o barwie H i czystości SI. Warto pamiętać, że zamawiając pierścionek bezpośrednio u producenta np. ACLARI, możesz liczyć na ceny niższe nawet o 40% niż w popularnych sieciówkach.
  2. Wybierz sklep, który cieszy się zaufaniem użytkowników. Wiarygodnym źródłem informacji jest np. platforma opineo.pl. System zbiera opinie od klientów, którzy faktycznie dokonali zakupów w danym sklepie. Dzięki temu masz pewność, że są autentyczne. Zanim złożysz zamówienie, sprawdź, czy witryna ma certyfikat bezpieczeństwa SSL. Jeśli w pasku adresowym znajduje się symbol zielonej kłódki, możesz spokojnie kontynuować zakupy – Twoje dane nie dostaną się w niepowołane ręce.
  3. Zwróć uwagę także na formy płatności, jakie oferuje dany sklep. Zazwyczaj możesz wybrać szybką płatność online za pomocą platformy transakcyjnej PayU lub przesyłkę za pobraniem. Chcesz mieć pewność, że produkt, który otrzymałeś, jest wykonany z wysokiej jakości materiałów? Wybierz sklep, który oferuje 24-miesięczną gwarancję i możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionych produktów nawet do 100 dni od momentu otrzymania przesyłki.
  4. Jak rozpoznać, czy zakute w pierścionku kamienie są autentyczne? Składając zamówienie u profesjonalnego producenta biżuterii, otrzymasz certyfikat jakości brylantów potwierdzony przez rzeczoznawcę z dyplomem wystawionym przez Międzynarodowy Instytut Gemmologiczny lub bezpośrednio przez jeden z międzynarodowych instytutów (IGI, HRD, GIA).
  5. Nie jesteś pewny, czy wybrałeś odpowiedni rozmiar? To nie problem. Większość producentów biżuterii gwarantuje możliwość jednorazowej, bezpłatnej korekty rozmiaru.
  6. Robiąc zakupy w sieci, możesz także w każdej chwili sprawdzić status swojej przesyłki. Chcesz mieć pewność, że pierścionek dotrze na czas w idealnym stanie? Wybierz jubilera, który współpracuje z zaufaną firmą kurierską lub dostarcza produkty do Paczkomatów InPost. Aby nie wzbudzić podejrzeń, zamówienie możesz odebrać w sklepie stacjonarnym lub pod wskazanym adresem np. w miejscu pracy, lub u zaufanej osoby. Gdy otrzymasz przesyłkę, schowaj pierścionek w miejscu, do którego przyszła narzeczona na pewno nie zajrzy!