Zakup dwa ataki typu DDoS a trzeci otrzymasz gratis!

W Internecie pojawiają się ogłoszenia na temat możliwości zakupu ataku typu Distributed Denial Of Service. Taka reklama jest powszechna wśród przestępców, którzy za pomocą zainfekowanych maszyn mogą zablokować działanie nawet największych serwisów internetowych na świecie. Jeśli masz ochotę wyłączyć jakąś witrynę przygotuj kilkaset dolarów i wybierz typ ataku.

Zakup dwa ataki typu DDoS a trzeci otrzymasz gratis!

Ogłoszenie oferty za pomocą komunikatora ICQ

Atak DDos polega na masowym wysyłaniu zapytań do serwera z wielu komputerów jednocześnie. Najpierw są infekowane maszyny, na których instalowany jest wirus typu backdoor. To właśnie przez niego przestępcy mogą przejąć kontrolę nad systemem operacyjnym. Zarażone komputery łączone są - bez wiedzy swoich właścicieli - w sieci. Dobrze przygotowany atak przy użyciu dużej sieci ma szansę zablokować nawet największe portale internetowe.

Cena za tego rodzaju usługi waha się pomiędzy 100 a kilkoma tysiącami dolarów, w zależności od trudności przeprowadzenia akcji. "Klient-zleceniodawca" ma również możliwość wyboru różnych technik ataku DDoS. Łatwo się domyślić, że obrona przed takim zagrożeniem nie należy do najprostszych zadań administracyjnych, dlatego wiele firm wyłącza swoje witryny na czas trwania ataku lub płacą przestępcom haracz w zamian za spokój.

"Ataki DDoS na strony internetowe stały się dla użytkowników komputerów niemalże codziennością. Dochodzi już nawet do tego, że poprzez światowy komunikator internetowy ICQ reklamuje się możliwości zakupu tego rodzaju ataków za okazyjną cenę." - tłumaczą przedstawiciele firmy G DATA. Specjaliści z firmy produkującej oprogramowanie antywirusowe zwracają również uwagę na fakt, że w trakcie przeprowadzania ataku cierpią nie tylko właściciele pechowego portalu, ale również użytkownicy indywidualni, których łącze internetowe zostaje całkowicie "zapchane".

Na koniec warto przytoczyć podsumowanie komunikatu - "Aby nie stać się nieświadomą ofiarą internetowych przestępców, należy dbać o zabezpieczenie komputera poprzez aktualizowanie systemu operacyjnego oraz używanie programu antywirusowego i zapory sieciowej."

Więcej informacji dostępnych jest na stroniehttp://www.gdata.pl orazhttp://www.viruslist.com/en/weblog