Zakup telewizora UHD Samsunga ma teraz większy sens

Użytkownicy telewizorów Samsunga z ekranami UHD będą mogli korzystać z szerokiej oferty treści dostarczanych w tej ogromnej rozdzielczości.

Na rynku telewizorów zagościła niedawno nowa grupa urządzeń wyróżniających się ekranami UHD (3840 x 2160), które pozwalają na prezentowanie obrazu w rozdzielczości aż czterokrotnie większej niż w przypadku telewizorów Full HD. Problemem w ich przypadku wciąż jednak jest brak treści w tak dużej rozdzielczości.

W przypadku Samsunga problem ten wkrótce będzie jednak znacznie mniej dokuczliwy. Koreański producent poinformował bowiem o umieszczeniu na europejskiej wersji swojej "inteligentnej" platformy usługi Netflix UHD VOD oraz zapowiedział, że w październiku dołączy do niej usługa Amazon UHD VOD, chociaż w tym przypadku warto zaznaczyć, że użył słowa "globalnie", nie podając konkretnie, które kraje obejmie. Ponadto programy i filmy w rozdzielczości 4K będą dostępne w telewizorach Samsunga dzięki współpracy z niemieckim serwisem Maxdome, włoskim Chili i dostępnym na terenie Wielkiej Brytanii i Hiszpanii Wuaki.tv.

Obecnie najtańszy telewizor UHD Samsunga, wg Ceneo.pl, kosztuje poniżej 3 tysięcy złotych.

Na koniec jeszcze jedno: pamiętajcie, że aby móc docenić jakość obrazu 4K powinniśmy siedzieć znacznie bliżej telewizora niż w przypadku rozdzielczości Full HD, co może być szczególnie dokuczliwe przy ekranach o niewielkiej przekątnej.. Zanim pobiegniecie do sklepu zachęcam Was do przeczytania bardzo interesującego artykułu opublikowanego na łamach serwisu videoquality.pl