Zakupy grupowe - jak kupować taniej i nie dać się nabrać

Sprawdź opinie o usługodawcy

Zakupy grupowe nie są jedynym nowym trendem w Sieci. Dużą popularnością cieszą się serwisy z opiniami internautów o produktach i usługach. Wejdź na Opiniuj, Opineo, Recenzuj czy inną stronę tego typu i sprawdź jak oceniana jest wybrana firma.

Czytaj regulamin

Do oferty często dołączony jest dokument tekstowy zawierający najważniejsze dane o zawieranej umowie. Choć to usługodawca i serwis z promocjami powinien zadbać o twój świadomy zakup, często pewne kluczowe informacje kryją się w regulaminie.

Zwróć uwagę na datę ważności

Regulamin korzystania z usługi zawiera m.in. datę ważności kuponu, czyli określony czas, w którym będzie można go zrealizować. Sprawdzenie daty jest szczególnie ważne w przypadku wycieczek, noclegów czy bonów do wykorzystania w restauracji. Na co komu miejsce w domku przy plaży, jeśli kuponu można użyć tylko zimą.

Zobacz ile osób już kupiło

Choć nie wszystko można przewidzieć, większą pewność masz co do usługi zamówionej już przez kilkadziesiąt osób niż takiej, która mimo czasu dobiegającego końca nie zyskuje popularności. Może jest tego jakiś powód - mało konkurencyjna cena lub niska jakość? Nie rezygnuj, ale sprawdź taki "deal" bardziej wnikliwie.

Ostrożnie z agregatorem

Agregatory ofert są nieodzowne, jeśli chcemy zostać łowcami promocji. Są naprawdę bardzo przydatne, ale fakt, że wyświetlają oferty nawet 50 serwisów, powinien dać nam do myślenia. Trzeba uważnie sprawdzić, z jakiej strony pochodzi oferta i czy na pewno można jej bezpiecznie używać.

Uważaj na sztuczki

Serwisy z promocjami robią wszystko żeby sprzedać jak najwięcej kuponów. To dlatego na bieżąco i wielkimi cyframi odliczają czas do zakończenia promocji. Chcą żebyś zdecydował się pod wpływem chwili. Podobnie z "limitem miejsc" na jakąś ofertę. Kiedy nie potrzebujesz jakiejś usługi, po prostu jej nie zamawiaj!

Masz 10 dni na zwrot kuponu

Bywa i tak, że kupimy coś a później żałujemy. Warto pamiętać, że przez 10 dni każdy klient ma prawo zwrócić zakupiony kupon. Nie trzeba nawet uzasadniać takiej decyzji - wystarczy odesłać voucher w wiadomości e-mail i poinformować serwis o swojej rezygnacji.

Znacie jakieś inne zasady, które mogłyby uratować naszych Czytelników przed niemądrym zakupem i późniejszymi konsekwencjami? Co zrobić żeby nie dać się oszukać w zakupach grupowych?