Zakupy grupowe w Internecie


Usługi dodatkowe

Jedną z najciekawszych usług dodatkowych jest możliwość sprezentowania kuponu rabatowego znajomemu. Taką możliwość oferują m.in. Gruper i FastDeal. Kupon rabatowy jest wówczas przesyłany pod wskazany adres e-mail (istnieje też możliwość jego wydrukowania), może też zawierać wiadomość dla obdarowywanego.

Innym dodatkiem są programy partnerskie. Groupon i Mydeal płacą za każdego poleconego użytkownika, który skorzysta z oferty serwisu, aż 10 zł. Pieniądze nie są wypłacane w gotówce, ale można je wykorzystać do opłacenia własnych kuponów. Niestety prowizja nie jest wieczna, co oznacza premia jest wypłacana tylko jeden raz od każdego poleconego użytkownika. Na podobnej zasadzie działają programy partnerskie FastDeala i Grupusta (stawki wynoszą 5 zł od każdej poleconej osoby).

W innym kierunku poszedł program partnerski CitySnipera. Do wyboru są dwa warianty. W pierwszym za każdego poleconego użytkownika w serwisie otrzymasz 5 zł do wykorzystania na zakup kuponów rabatowych w serwisie. W drugim otrzymasz 4 zł, ale za to płatne w gotówce. Twórcy programu nie ukrywają jednak, że ten wariant jest skierowany głównie do osób będących w stanie zachęcić do zabawy wielu internautów, ponieważ minimalna kwota powyżej której realizowana jest wypłata została ustalona na poziomie aż 500 zł.

Niektóre strony, jak FastDeal, oferują również możliwość obdarowania kuponami rabatowymi pracowników firm w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych. Inne, jak Grupust, płacą także za polecenie usługodawców, którzy chcieliby oferować swoje usługi na łamach serwisu.

Polowanie na kupony

Nowe serwisy do zakupów grupowych pozbawione są wad poprzedników. Łączą one atrakcyjne rabaty z krótkim czasem oczekiwania na sfinalizowanie oferty i brakiem dodatkowych formalności. Dzięki temu cała zabawa przypomina polowanie na oferty, zachęcając do skorzystania z ofert, na które na co dzień nie zwróciłoby się uwagi. Tym samym wyszukiwanie zniżek przestało kojarzyć się ze skąpstwem, stając się modną zabawą dla wszystkich.

Przeżyć rok na kuponach
28-letni Amerykanin Josh Stevens zyskał sławę jako człowiek, który podjął się wyzwania rzuconego przez Andrewa Masona, założyciela serwisu Groupon. Ma on za zadanie przeżyć okrągły rok, korzystając wyłącznie z kuponów zniżkowych Groupona. Jeżeli mu się uda, otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. Jego losy można śledzić na stronie liveoffgroupon.com.

Reguły gry są bardzo restrykcyjne. Josh nie może wydawać pieniędzy, korzystać z własnych zapasów ani przyjmować pomocy od rodziny. Nie może też brać dorywczych zajęć. Zamiast tego ma do dyspozycji kupony Groupona, który działa w ok. 60 amerykańskich miastach. Dzięki nim może kupować posiłki w restauracjach i wynajmować noclegi w hotelach. Nic więc dziwnego, że od czasu rozpoczęcia zabawy, to jest od maja tego roku, Josh zdążył już przemierzyć spory kawałek Stanów Zjednoczonych (transport zapewniają linie autobusowe, sponsorzy zabawy).

Przeżyć rok na kuponach