Załóż swój muzyczny kuferek online

Firma MP3tunes.com, należąca do Michaela Robertsona (właściela firmy Linspire), poszerzyła swoją ofertę o specjalną usługę o nazwie Locker, która umożliwia użytkownikowi założenie na firmowym serwerze skrzynki, w której może on umieszczać ulubione nagrania i pliki dźwiękowe, aby mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Locker jest dostępny w dwóch wersjach - płatnej i darmowej. W pierwszym przypadku za korzystanie z usługi należy uiszczać roczny abonament w wysokości ok. 40 USD, a w zamian użytkownik otrzymuje nieograniczoną ilość miejsca na serwerze do składowania plików, możliwość synchronizacji plików z urządzeniami odtwarzającymi oraz większą prędkość transferu danych (192 kbps). W wersji darmowej transder ograniczono do 56 kbps, a synchronizacja folderów możliwa jest tylko przez specjalną wtyczkę do przeglądarki Firefox.

W ramach usługi dostępne jest także oprogramowanie Oboe w wersji beta, umożliwiające odtwarzanie i zarządzanie kolekcją muzyczną zgromadzoną w internetowym kuferku MP3tunes.com. Locker zapewnia kompatybilność z plikami w formatach MP3, MP4, M4A, M4P, AAC, WMA, OGG, AIF, AIFF oraz MIDI. Z usługi Locker mogą skorzystać użytkownicy także spoza Stanów Zjednoczonych. MP3tunes.com prowadzi także sklep online, gdzie można dokonywać zakupów plików muzycznych.

Przypomnijmy, że pod koniec października stanowisko inżyniera oprogramowania w MP3tunes.com objął Jon Lech Johansen - norweski specjalista od usuwania zabezpieczeń, szerzej znany pod pseudonimem DVD Jon (informowaliśmy o tym w artykule "Właścieciel Linspire zatrudnia DVD Jona").

Więcej informacji: MP3tumes.com


Zobacz również