Założył blog złodziejowi smartfona. Poznajcie Hafida z Dubaju!

Ofiara, której złodziej ukradł telefon komórkowy, znalazła świetny sposób na zemstę. Dzięki dostępowi do wykonywanych przez skradzione urządzenie zdjęć założyła bowiem blog, który pozwala każdemu internaucie poznać świat mającego lepkie ręce Hafida z Dubaju.

W połowie 2011 roku opisałem interesujący przypadek właściciela skradzionego MacBooka posiadającego zainstalowaną aplikację Hidden, która w momencie podłączenia komputera do sieci potrafiła go śledzić oraz robić zdjęcia złodziejowi przy wykorzystaniu wbudowanej kamery iSight. Wówczas nie mogąc się doczekać właściwej reakcji policji Joshua Kaufman postanowił stworzyć na platformie mikroblogowej Tumblr wpis pod tytułem "Ten facet ma mojego MacBooka", w którym zaczął zamieszczać zdobyte fotki. Koniec końców, cała historia skończyła się dla niego szczęśliwie.

Poznajcie Hafida z Dubaju

Dzisiaj mam okazję opisać podobny przypadek, w którym również mamy do czynienia z kradzieżą, z tą jednak różnicą, że chodzi o smartfon. Dzięki zainstalowanej aplikacji Dropbox oraz temu, że złodziej nie należy raczej do najbardziej rozgarniętych okazało się, iż były właściciel/właścicielka urządzenia ma stały dostęp do wszystkich wykonywanych za jego pośrednictwem zdjęć. Skusiło to go/ją do stworzenia bloga, dzięki któremu każdy internauta może przyjrzeć się złodziejowi, Hafidowi z Dubaju. Oczywiście autor/autorka bloga nie odmówił/odmówiła sobie też przyjemności zamieszczania pod opublikowanymi fotkami mocno kąśliwych komentarzy:

Założył blog złodziejowi smartfona. Poznajcie Hafida z Dubaju!

złodziej telefonu

 

Link dla chętnych, którzy chcą zagłębić się w świat nowego "bohatera" Internetu, Hafida z Dubaju: http://lifeofastrangerwhostolemyphone.tumblr.com/