Zamach w Paryżu: PlayStation 4 jako narzędzie terrorystów

Skuteczny zamach w Paryżu był możliwy dzięki komunikacji terrorystów poza kanałami monitorowanymi non stop przez francuskie służby bezpieczeństwa. Być może wykorzystali oni systemy głosowe PlayStation 4 oparte na protokole IP.

Zamach w Paryżu, do którego doszło 13 listopada, prawdopodobnie nie zostałby przeprowadzony, gdyby rozmowy pomiędzy terrorystami zostały namierzone przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców Francji. Niestety tak się nie stało. Jak jednak terrorystom udało się skoordynować taką akcję? Jakich środków komunikacji używali? Serwis techworm.net przekonuje, że sięgnęli oni po...konsolę PlayStation 4.

"Aby skoordynować tak szeroko zakrojoną akcję terrorystyczną trzeba sięgnąć po potężne urządzenie komunikacyjne, które ukryje komunikację IS przed monitorującymi organami przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Patrząc na pierwsze raporty wydaje się, że terroryści wykorzystali jedną z najbardziej popularnych konsoli na świecie, Sony PlayStation 4." - przekonuje techworm.net opierając się na doniesieniach, zgodnie z którymi policja w mieszkaniu w Brukseli, gdzie zatrzymano osobę podejrzaną o współpracę z zamachowcami zabezpieczyła też PS4.

Obecność PlayStation 4 w mieszkaniu osoby podejrzewanej o wsparcie terrorystów oczywiście nie świadczy o tym, że wykorzystana ona została w opisanym wcześniej celu. Nie można jednak tego wykluczyć. Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon jest pewny, że taki scenariusz miał miejsce.