Zamiast smartfona LG Nexus 5 i Androida 4.4 KitKat mamy nowości w Google Plus

W październiku spodziewaliśmy się premiery telefonu LG Nexus 5 i nowej wersji Androida o nazwie 4.4 KitKat. Wygląda na to, że mobilne nowości pojawią się dopiero w listopadzie. Zamiast tego Google zaprezentowało kilka nowości dla użytkowników swojego komunikatora Hangouts i serwisu społecznościowego Google Plus.

Google Plus nie stał się równorzędnym konkurentem Facebooka, ale jego twórcy stale go rozwijają i dodają nowe funkcje. Na wczorajszej konferencji zamiast premiery nowego smartfon LG Nexus 5 i Androida w wersji 4.4 KitKat ogłoszono wprowadzenie kolejnych nowości w serwisie społecznościowym giganta z Mountain View.

Spore zmiany dotkną komunikator Google Hangouts, który jest następcą Google Talk. W przypadku wersji na Androida Hangouts dostanie wsparcie dzielenia się znajomymi lokalizacją oraz możliwość integracji w aplikacji wiadomość SMS. Wiadomo już więc dlaczego na zdjęciach smartfona LG Nexus 5, które wyciekły do sieci, nie było na widocznym pulpicie głównym aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych.

Zamiast smartfona LG Nexus 5 i Androida 4.4 KitKat mamy nowości w Google Plus

Google Plus Hangouts

Oprócz tego użytkownicy nadający za pomocą Hangouts przekaz wideo na żywo otrzymają kilka nowych narzędzi, a okno rozmowy konferencyjnej będzie można wyświetlić na pełnym ekranie. Użytkownicy będą mogli też cieszyć się niedługo nowymi możliwościami usługi Zdjęcia Google, która będzie analizować zawartość fotografii i oferować automatyczną poprawę ich jakości.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony ze składanym ekranem 2022 roku [14.01.2022]

Jak na razie nowości jeszcze nie są dostępne dla wszystkich i trzeba poczekać na aktualizację aplikacji Google Plus i Hangouts w sklepie Google Play. Nie wiadomo jednak, czy nowe wersje tych programów pojawią się jeszcze przed premierą telefonu LG Nexus 5, czy może dopiero po niej.