Zamień komputer PC na 11 stacji roboczych

Firma Ncomputing opracowała rozwiązanie do wirtualizowania (sprzęt plus oprogramowanie), które pozwala zamienić jeden komputer PC na jedenaście stacji roboczych. Rozwiązanie może być stosowane w małych firmach oraz instytucjach publicznych, takich jak np. szkoły.

Rozwiązanie X550 składa się z trzech elementów: pięciu urządzeń dostępowych XD2, specjalnej karty PCI zawierającej pięć portów RJ-45 oraz oprogramowania vSpace. Urządzenie XD2 posiada gniazda na podłączenie urządzeń I/O (mysz, klawiatura i monitor). Ponieważ użytkownik może w jednym komputerze PC instalować dwie karty PCI i podłączyć do nich 10 urządzeń dostępowych, razem kreuje wtedy 11 stanowisk pracy.

Chociaż karta PCI zawiera złącza RJ-45, to nie transmituje przez nie sygnałów Ethernet. Dlatego długość takiego połączenia może wynosić w przypadku zastosowania okablowania UTP Category 5 do pięciu metrów, a w przypadku okablowania STP Cetagory 6 do dziesięciu metrów.

Cena rozwiązania wynosi ok. 550 USD. Firma pracuje już nad kolejną wersją rozwiązania (X300), które pozwoli budować na bazie jednego komputera PC piętnaście stanowisk pracy.


Zobacz również