Zamień skaner w aparat fotograficzny

Jak powszechnie wiadomo ludzka wyobraźnia nie zna granic. Dlaczego więc nie przerobić starego skanera na aparat fotograficzny?

Wbrew pozorom zadanie jest stosunkowo proste. W wielkim skrócie - wystarczy znaleźć stary, nikomu niepotrzebny skaner i - po uprzednim odkręceniu pokrywy - umieścić go w pudle. Pudło, ma się rozumieć, powinno być na tyle szczelne, aby nie przepuszczało światła. Musimy je także wyposażyć w soczewkę. Całość konstrukcji przypomina pierwsze aparaty fotograficzne. Teraz wystarczy podłączyć skaner do komputera i sprawdzić, czy nasz "wynalazek" działa.

"Nakładka" na skaner, zamieniająca go w aparat fotograficzny. fot. blog.makezine.com

"Nakładka" na skaner, zamieniająca go w aparat fotograficzny. fot. blog.makezine.com

Pozostaje jeszcze pytanie: po co to komu? Nie liczcie na to, że jakość zdjęć uzyskanych w ten sposób będzie porównywalna z efektem działania najnowszej lustrzanki. Problemem będzie nawet uzyskanie jakości zdjęć wykonywanych przez kamery internetowe. Tym niemniej urządzenie naprawdę działa, a miłośnicy majsterkowania z pewnością zajmowali się już znacznie dziwniejszymi wyzwaniami. Chętni do podobnych eksperymentów powinni obejrzeć materiał filmowy na stronie magazynu Make, który ilustruje proces konstruowania takiej machiny.