Zamień swoją plazmę w galerię obrazów

Dla osób znudzonych ciągłym oglądaniem filmów w wysokiej rozdzielczości na ekranach swoich kilkudziesięciocalowych cyfrowych telewizorów firma GalleryPlayer przygotowała pewne urozmaicenie - możliwość przeobrażenia odbiornika tv w dużą cyfrową ramkę do zdjęć, wyświetlającą piękne krajobrazy lub dzieła malarskie.

GalleryPlayer był już od jakiegoś czasu dostępny w wydaniu dla Windows XP, teraz jest dostępny także w wersji dla systemu Visty.

Wystarczy ze strony producenta pobrać zestaw wyselekcjonowanych grafik, podłączyć komputer do telewizora i uruchomić pokaz, aby cieszyć się wysokiej jakości cyfrową galerią zdjęć. Dostępne kolekcje obrazów są płatne - kosztują od 14 do 25 USD - można także wybrać własne zestawienie obrazów (w tym przypadku każde zdjęcie kosztuje 99 centów). Domyślnie każdy obraz wyświetlany jest przez ok. 60 sekund (w ciągu pierwszych kilku sekund wyświetlane są także informacje o autorze zdjęcia/obrazu).

Już w kwietniu br. w sprzedaży powinny znaleźć się kolekcje sprzedawane na kartach pamięci Secure Digital (zabezpieczone przed kopiowaniem) - jedna złożona z fotografii wykonanych przez reporterów National Geographic, druga składająca się z dzieł znanych malarzy. Obie mają kosztować po 30 USD i składać się z 50 obrazów.

Więcej informacji: Gallery Player