Zamów pizzę z Sony

Firma Sony wprowadziła do swojej najnowszej gry online... możliwość zamawiania pizzy z sieci PizzaHut.

Grając w "Everquest II" - grę fantasy z 330 tysiącami aktywnych graczy - i wydając komendę "/pizza" gracz zostaje połączony z witryną PizzaHut, gdzie można złożyć stosowne zamówienie i... oczekiwać na dostawę.

Sony Online Entertainment twierdzi, że jest to pierwsza gra, która umożliwia zakupy 'prawdziwych przedmiotów'. Są też plany, aby mocniej zintegrować tę usługę z grą i żeby rachunki za posiłki były dołączane do comiesięcznej opłaty subskrypcyjnej.

Plany na przyszłość to wbudowanie większej liczby usług w gry online. Przedstawiciel Sony Online Entertainment, Chris Kramer, mówi, że na przykład wydając komendę "/harry potter" będzie można zamówić najnowszą książkę o młodym czarodzieju, czy też kupić DVD z trzecim epizodem Gwiezdnych Wojen wpisując "/star wars".

Zaspokajając apetyt trzeba jednak uważać, gdyż gra nie jest zatrzymywana przy składaniu zamówienia i taka operacja w ogniu bitwy może się zakończyć tragicznie dla naszego bohatera, dlatego też trzeba pamiętać, żeby zatrzymywać się na posiłek tylko w bezpiecznych miejscach...

Strona domowa Everquest II


Zobacz również