Zamów zdjęcia przez telefon

Firma Hewlett-Packard i gigant na rynku telefonii komórkowej - Nokia - ogłosili wczoraj, że zawarli umowę pozwalającą na zamawianie odbitek zdjęć zrobionych przy pomocy telefonu komórkowego w serwisie HP Snapfish.

Takie możliwości mają być dostępne w telefonach z multimedialnej serii N, pierwszym z nich ma być N80 Internet Edition, o której pisaliśmy wcześniej w artykule "Internetowa Nokia N80". Aparat ten, wyposażony w specjalne oprogramowanie będzie umożliwiał wybór zdjęć zapisanych w pamięci i zamówienie ich odbitek w serwisie HP Snapfish, w rozmiarach 4 x 5" (10 x 5 cm) i 5 x 7" (12,5 x 17,5 cm). Ceny będą standardowe - 0,12 USD za odbitkę 10x15.

Warto wspomnieć, że Nokia N80 Internet Edition wyposażona jest w aparat z matrycą o rozdzielczości 3 megapikseli. Obsługa internetowego fotolabu nie będzie jedyną funkcja telefonu, związaną ze zdjęciami - dzięki współpracy z Yahoo aparat będzie także posiadał oprogramowanie umożliwiające automatyczne publikowanie fotografii w serwisie Flickr.