Zamówiłeś PS5 w przedsprzedaży? Możesz mieć problem, część sklepów masowo anuluje zamówienia [Aktualizacja]

Zamieszania z przedsprzedażą PS5 ciąg dalszy. Wielu graczy nie otrzyma swojego egzemplarza konsoli, pomimo tego, że udało im się złożyć pre-order.


ps5

Uspakajamy, wbrew informacjom, które mogliście przeczytać w niektórych miejscach "sieci" - premiera PlayStation 5 jest niezagrożona i odbędzie się zgodnie z planem - 19 listopada tego roku. Niestety, mamy też złe wieści. Nawet złożenie zamówienia w przedsprzedaży nie gwarantuje obecnie otrzymania konsoli w dniu jej debiutu.

Czy mój pre-order PlayStation 5 jest bezpieczny?

Niestety, nie jesteśmy w stanie udzielić wam jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie. Chaos związany z przedsprzedażą PS5 spowodował, że wiele sklepów przyjęło zbyt dużą liczbę zamówień przedpremierowych, a teraz musi je anulować bądź przesunąć datę ich realizacji na przyszły rok.

Zobacz również:

  • PS Plus sierpień 2021 - sprawdź, jakie darmowe gry na nas czekają
  • Przedsprzedaż PS5 może wystartować już jutro
  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.07.2021]

O problemach z realizacją pre-orderów PS5 poinformował już m.in. Amazon, a także irlandzki oddział sieci GameStop czy brytyjski ShopTo. Nasze rodzime sklepy póki co nie alarmują o anulowaniu zamówień przedpremierowych, więc jeśli nie korzystaliście z usług zagranicznych sieci, to póki co możecie spać spokojnie i oczekiwać swojej konsoli już 19 listopada.

Jeśli jednak zwlekaliście z zakupem sprzętu Japończyków, to nie mamy dla was najlepszych wieści. W tym roku już prawdopodobnie nie uda wam się zdobyć własnego egzemplarza. Choć część sklepów wciąż przyjmuje zamówienia, to data ich realizacji jest ustawiona na początek przyszłego roku.

Aktualizacja 02.10.2020

Niestety nie musieliśmy długo czekać, aż również polskie sklepu rozpoczęły anulowanie pre-orderów PlayStation 5. Pierwsi użytkownicy zaczęli informować o niepokojących wiadomościach, które otrzymali m.in. od Media Expert i X-Kom.pl. Część osób, która zdecydowała się na zakup PS5 w przedsprzedaży otrzymała już wiadomości, iż ich zamówienie zostało anulowane (tak właśnie było w ME). Z kolei, sklep X-Kom.pl informuje, że nie może zagwarantować dostawy konsoli w dniu premiery.

Kto jest winny całemu zamieszaniu? Coraz więcej wskazuje na to, że Sony. Wspomniany już sklep ShopTo, w odpowiedzi na reakcje klientów ujawnił, iż Sony przekaże do dystrybucji znacznie mniej urządzeń, niż pierwotnie obiecywało.

Nasilają się również plotki, według których, wbrew temu co twierdzi producent, Sony ma poważne problemy z produkcją PlayStation 5.

Zobacz również: CD Projekt RED w kryzysie przed premierą "Cyberpunk 2077"