Zamrożony Presario

Firma Compaq poinformowała, iż jej komputery z serii Presario 5800 ulegają awarii polegającej na nagłym zawieszeniu pracy systemu. Przyczyna tego problemu nie jest na razie znana.

Komputery z linii Compaq Presario są obecnie najczęściej kupowanymi komputera w USA. W modelach z serii Presario 5800 jednak wkradł się błąd, który powoduje nagłe zawieszanie pracy systemu. Przyczyna tego problemu nie jest na razie znana, ale Compaq na swojej stronie zamieścił instrukcję, jak należy w takim przypadku postąpić. Brzmi ona: "Uruchom msconfig i tym samym wyczyść Startup. Sprawdź Service Connection, a następnie AvconsoleEXE, VsecomrEXE, Vshwin32EXE, VsStateEXE oraz McAfeeWebScanX. Kliknij na Apply, a potem OK. System będzie gotów do zresetowania".

Compaq podaje też link do swojej strony, oferującej wsparcie techniczne - Softpaq - gdzie znajdują się dane do stworzenia bootującej się dyskietki, pozwalającej na uaktualnienie ROM komputerów serii 5800. Firma poinformowała również, iż pracuje usilnie nad tym, aby w nowych seriach 7300, 7400, 7500 i 7900 podobne kłopoty nie miały miejsca.

Więcej informacji: www.compaq.com