Zapach przez Internet

Firma DigiScents zaprezentuje urządzenie o nazwie iSmell Personal Scent Synthesizer.

Podczas targów Comdex Fall 2000 w Las Vegas w dniach 13-17 listopada kalifornijska firma DigiScents zaprezentuje urządzenie o nazwie iSmell Personal Scent Synthesizer. Pozwoli ono na "przesyłanie" zapachu przez sieć na odległe komputery.

Personal Scent Synthesizer podłącza się do portu szeregowego lub USB komputera. Odpowiednie oprogramowanie steruje ulatnianiem się zapachów ze specjalnych zbiorniczków znajdujących się w urządzeniu. Zapachowe zbiorniki podczas pracy ulegają zużyciu, ale będzie je można wymieniać, tak jak naboje do drukarek atramentowych.

Generator zapachów ma trafić na rynek dopiero za rok. Wprowadzenie do sprzedaży iSmell może stać się przełomem, gdyż dotychczas użytkownicy mogli w sieci korzystać wyłącznie z dwóch zmysłów - wzroku i słuchu. Węch zaś - według badań psychologów - bardzo wpływa na nastroje i uczucia ludzi, a tym samym może zrewolucjonizować e-biznes, nowe multimedia i gry komputerowe.

Obecnie na swej witrynie firma prowadzi ankietę FirstWhiff, m.in. na temat zapachowych gustów użytkowników, wśród których rozlosowane zostaną specjalne zaproszenia na prezentację tej technologii podczas Comdexu.

Więcej informacji:

www.digiscents.com


Zobacz również