Zapalniczka i pisak, czyli gadżety dla szpiega

W Sieci można znaleźć dużo "szpiegowskich" urządzeń, które pozwolą nam niezauważenie nagrać film. Dzisiaj prezentujemy dwa z nich - zapalniczkę oraz pisak.

Pierwsze z urządzeń nosi oznaczenie Lighter DVR. Jest to w pełni funkcjonalna zapalniczka o wymiarach 64,5 x 38,4 x 18,4 mm, która wyposażona została dodatkowo w interesujące funkcje. Urządzenie dysponuje bowiem slotem kart microSD (do 8 GB), portem USB oraz możliwością rejestracji sekwencji wideo (obiektyw i mikrofon znajdują się na jednym z jego boków) w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę (wspierany format - AVI).

Zapalniczka i pisak, czyli gadżety dla szpiega

Lighter DVR

8-gigabajtowa karta powinna wystarczyć na nagranie filmu o długości 8 godzin, natomiast zasilanie zapewnia wbudowany akumulator Li-Ion (ładujemy go przy wykorzystaniu portu USB komputera).

Drugim urządzeniem jest pisak o nazwie SAS Spy Pen. Sprzęt dysponuje, podobnie jak poprzednik, możliwością nagrywania filmów z dźwiękiem. Cechują się one rozdzielczością 352 x 288 pikseli, natomiast wbudowana pamięć o pojemności 2 GB powinna wystarczyć na zapisanie materiału o długości 15 godzin. Dane zgrywane są na dysk komputera przy wykorzystaniu interfejsu USB (służy on również do ładowania wbudowanego akumulatora Li-Ion).

Zapalniczka i pisak, czyli gadżety dla szpiega

SAS Spy Pen

Lighter DVR wyceniono na 150 USD, natomiast SAS Spy Pen - na 104 USD.