Zapamiętaj to sobie!

Coraz więcej zajęć, zadań, ważnych spotkań i pilnych terminów zaczyna sprawiać problemy nawet tęgim umysłom. Jeśli gubisz się w codziennym rytmie dużych i małych spraw, może powinieneś skorzystać z Supełka NxG.


Coraz więcej zajęć, zadań, ważnych spotkań i pilnych terminów zaczyna sprawiać problemy nawet tęgim umysłom. Jeśli gubisz się w codziennym rytmie dużych i małych spraw, może powinieneś skorzystać z Supełka NxG.

Najnowsza wersja programu Supełek NxG 1.8.0 przyda się na pewno zapracowanym użytkownikom, którzy nie mogą sobie poradzić z natłokiem spraw. Jest to rozbudowany terminarz wyposażony w wiele dodatkowych, pożytecznych funkcji. Poza zapisywaniem i przypominaniem o najważniejszych zadaniach Supełek NxG pozwala sprawdzać pocztę elektroniczną, sporządzać podręczne notatki na pulpicie, synchronizować datę i godzinę systemową komputera oraz planować na określoną porę uruchomienie programu, dokumentu lub adresu URL.

Centrum dowodzenia

Zapamiętaj to sobie!

Widok roczny w Centrum Dowodzenia Supełka NxG. Stąd zarządzasz swoimi zadaniami.

Z funkcji Supełka NxG możesz korzystać na dwa sposoby: uruchomić Centrum Dowodzenia kombinacją klawiszy [Ctrl Shift Win C] lub korzystać z menu kontekstowego, klikając prawym przyciskiem myszy ikoną programu w zasobniku systemowym. W Centrum Dowodzenia znajdziesz zestaw czterech kart na pasku po lewej stronie (Zadania, Notatki, Sprawdź pocztę oraz Ustawienia). Zawartość głównego okna zmienia się w zależności od wybranej karty i funkcji. Pierwsza zawiera opcje dotyczące tworzenia i zarządzania zadaniami. Przycisk Zarządzanie zadaniami wywołuje listę istniejących zadań. Pozwala ponadto na tworzenie nowych i usuwanie nieaktywnych. Do dyspozycji masz cztery rodzaje zadań: Normalne, Sprawdź pocztę, Synchronizacja czasu oraz Uruchom program, dokument lub URL. Po ustawieniu daty oraz godziny ustalasz, czy zadanie ma charakter okresowy, a także podajesz, w jaki sposób program ma powiadomić cię o nim (okno powiadomienia lub dźwięk). Na końcu pozostaje jedynie wprowadzić treść zadania. Przycisk Widok roczny zapewnia bardzo wygodny sposób przeglądania zadań. To nic innego, jak kalendarz, który po wskazaniu określonej daty prezentuje w dymku informacje dotyczące danego dnia. Dwukrotne kliknięcie dowolnej daty uruchamia kreator nowego zadania. Ustawienia programu dotyczące zadań zmienisz, wybierając przycisk Ustawienia zadań.

Zapamiętaj to sobie!

Przebogate menu kontekstowe Supełka NxG. Wybierasz, uruchamiasz i masz!

Supełek NxG pozwala również na tworzenie notatek, czyli odpowiednika małych żółtych karteczek przyklejanych często do monitora. Za zarządzanie nimi odpowiada druga z kart Centrum Dowodzenia. Notatki są widoczne na pulpicie w postaci niewielkich okien z treścią. Dodatkowo możesz modyfikować skórki (przycisk Edytor skórek). Aby sprawdzić pocztę elektroniczną przez Supełek NxG, musisz skonfigurować konta pocztowe. Zrobisz to na karcie Sprawdź pocztę, klikając przycisk Ustawienia poczty. Podajesz tam adres serwera POP3, nazwę użytkownika oraz hasło. Funkcjonalność programu wzbogaca dodatkowo filtr zapobiegający przedostawaniu się spamu (w Sprawdź pocztę na belce po prawej stronie). Ostatnia karta Centrum Dowodzenia zawiera sześć przycisków sterujących zachowaniem poszczególnych modułów Supełka NxG. Warto wśród nich zwrócić uwagę na funkcję synchronizacji czasu (wybierasz z listy adres domyślnego serwera czasu lub podajesz własny), gadającego zegara (program może informować co 15 minut o aktualnym czasie miłym kobiecym głosem), a także zdefiniowane skróty klawiaturowe z możliwością dodawania własnych.

Skarbnica w menu

Wiele przydatnych funkcji kryje się w menu kontekstowym. Poza opcjami, które już wcześniej omawialiśmy, znajdziesz tam wiele dodatkowych modułów, które mogą usprawnić codzienną pracę z komputerem. Pierwszy przykład to Ulubione odnośniki - natychmiastowy dostęp do listy ulubionych stron zapisanych w przeglądarce internetowej. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest polecenie Zmień rozdzielczość. Za jego pomocą uzyskujesz dostęp do wszystkich trybów rozdzielczości ekranu, którą możesz szybko zmienić. Na samej górze znajdziesz Szybką funkcję Windows, a w niej polecenie, które wysyła wiadomość e-mail, aktywuje okno Uruchom, znane z menu Start, a także wygaszacz ekranu. Co ciekawe, z poziomu Szybkiej funkcji Windows możesz również odszukać inne komputery w sieci, a w razie potrzeby zamknąć system w swoim. Do każdego z powyższych poleceń zaprogramowano wygodne skróty klawiaturowe.

Informacje Cream Software,http://www.creamsoft.com.pl Cena 84,18 zł (licencja jednostanowiskowa)