Zapłać ekstra albo... nie zainstalujesz Windows 10. Bug na koniec sprzedaży systemu

Problem pojawił się w instalatorze i wymusza na użytkowniku zakup Microsoft 365.

Fot.: Andrea Piacquadio/Pexels

Windows 10 przestał być sprzedawany niedawno, a konkretnie - 31 stycznia 2023 roku. Jednak pozostało sporo niewykorzystanych kluczy, które wciąż można używać do instalacji tego systemu operacyjnego. Niestety - pojawił się duży problem, a zgłaszają go osoby, które chcą mieć Win10 na swoich maszynach. Otóż podczas instalacji, gdy rozpoczynamy wprowadzanie podstawowych ustawień - jak to język czy czas - wyskakują okienka zachęcające do integracji z innymi usługami Microsoftu, jak OneDrive czy Microsoft 365.

Żadna to nowość, ponieważ mieliśmy takie akcje do tej pory. Kto nie chciał - klikał na opcję Pomiń i gotowe. Jednak teraz przy reklamie Microsoft 365 takiej opcji... nie ma. Zamiast tego pojawia się tylko jeden przycisk - Wypróbuj za darmo. Gdy kliknie się na niego, wówczas pojawia się okienko z miejscem na wprowadzenie danych karty płatniczej. Opcji ominięcia zakupu nie ma. Jedynym sposobem rozwiązania problemu jest odłączeniu się od internetu na czas przeprowadzania instalacji.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
Zapłać ekstra albo... nie zainstalujesz Windows 10. Bug na koniec sprzedaży systemu

Fot. whatsurissuebro/Reddit

Jest to oczywisty błąd ze strony Microsoftu - jednak nie podano jeszcze, kiedy zostanie naprawiony. A przypomnę, że wsparcie dla Windows 10 ma zostać utrzymane do października 2025 roku.

Źródło: Windows Latest