Zapomnij o HarmonyOS 2. Huawei szykuje nowy system!

Huawei nie zakończył jeszcze procesu aktualizacji do HarmonyOS 2, ale firma pracuje już nad nową wersją systemu operacyjnego. Co o nim wiemy?

HarmonyOS po raz pierwszy pojawił się na rynku w zeszłym roku. Oprogramowanie pierwotnie trafiło na urządzenia sieciowe. Druga wersja autorskiego rozwiązania pojawiła się już na smartfonach z logo Huawei na obudowie. W międzyczasie producent postanowił wprowadzić na rynek nową wersję EMUI 12 opartą na Androidzie 10.

HarmonyOS 3.0
Źródło: gsmarena.com

HarmonyOS 3.0

Źródło: gsmarena.com

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Chińczycy pracują nad kolejnym systemym operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Mowa oczywiście o HarmonyOS 3.0. Portal ITHome powołując się na pracowników firmy Huawei poinformował o zbliżającej się prezentacji systemu operacyjnego HarmonyOS 3.0.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • HarmonyOS zmierza do Europy! Pojawi się na smartfonach Huawei
  • To nie koniec kłopotów Huawei? Rząd USA chce kolejnych sankcji!

Zgodnie z raperem nowa wersja oprogramowania zostanie pokazana na zbliżającej się konferencji Huawei Developer Conference. Będzie ona miała miejsce 24 października 2021 roku. Tego dnia powinniśmy poznać szczegółowe informacje dotyczące HarmonyOS.

HarmonyOS 3.0 prawdopodobnie nadal oparty będzie na Androidzie. Możliwe, że chińscy inżynierowie wykorzystają nieco nowszą wersję - Androida 11.

Podczas ostatniego wydarzenia producent przekazał, że pod kontrolą HarmonyOS pracuje już ponad 120 milionów urządzeń. Do końca roku liczba ta ma zwiększyć się aż do 300 milionów.

Listę kompatybilnych urządzeń, mapę drogową aktualizacji oraz kluczowe nowości powinniśmy poznać pod koniec miesiąca.