Zapomnij o Snapdragonie 8 Gen 1 - zaraz zadebiutuje nowszy i lepszy procesor!

Snapdragon 8 Gen 1 zadebiutował w grudniu 2021 roku, a producent szykuje już nowszy i wydajniejszy procesor.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 to najnowszy procesor dedykowany flagowym smartfonom i tabletom z Androidem. Układ został zaprezentowany w grudniu 2021 roku jako topowy model firmy Qualcomm na 2022 rok. Pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 8 Gen 1 pojawiły się na rynku jeszcze pod koniec 2021 roku, a część producentów nadal przygotowuje swoje konstrukcje z tym układem.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
Źródło: Qualcomm.com

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Źródło: Qualcomm.com

Do sieci trafiły nowe informacje, które sugerują, że Snadpragon 8 Gen 1 niedługo przestanie być topowym procesorem dostarczanym przez Qualcomm. W sieci krążą plotki o modelu z dopiskiem +, który ma być produkowany w 4 nm procesie technologicznym TSMC. Układ ma być mniej podatny na przegrzewanie oraz chwilowe spadki wydajności, które trapią Snapdragona 8 Gen 1.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S23 w końcu nie potraktuje Polski gorzej. Qualcomm świętuje zwycięstwo
  • Najmocniejsze smartfony z Androidem w 2023 roku

Wiarygodne źródło donosi, że nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ zostanie zaprezentowany już w maju 2022 roku. Pierwsze smartfony z tym układem mogą pojawić się jeszcze w tym samym miesiącu.

Na liście producentów, którzy jako pierwsi wykorzystają nadchodzący układ znajdziemy Lenovo, Motorolę, OnePlusa oraz Xiaomi.

Snadpdragon 8 Gen 1+ otrzymał numer modelu SM8475, który bezpośrednio wskazuje, że będzie to poprawiona wersja Snapdragona 8 Gen 1 (SM8450).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: