Zapomnij o Wi-Fi 6 i Wi-FI 6E. Tajwańczycy już pracują nad Wi-Fi 7!

Tajwański producent procesorów - MediaTek - wybiega w przyszłość i pracuje nad Wi-Fi 7. Jakie nowości przyniesie te technologia?

OD 2019 roku na rynku pojawiają się urządzenia z modułami Wi-Fi 6. Dodatkowo w sklepach znajdziemy już pierwsze urządzenia kompatybilne z Wi-Fi 6E. Świat jednak nie próżnuje. Tajwański producent procesorów mobilnych - MedaiTek - prowadzi już zaawansowane prace związane z wdrożeniem na rynek Wi-Fi 7.

Moduł z obsługą Wi-Fi 7
Źródło: MediaTek via notebookcheck.net

Moduł z obsługą Wi-Fi 7

Źródło: MediaTek via notebookcheck.net

MediaTek ze sporym wyprzedzeniem czasu zaprezentował nową linię modemów kompatybilnych z Wi-Fi 7. Mowa o urządzenia z serii Filogic.

Zobacz również:

  • Routery/Modemy 5G - najlepsze urządzenia w 2023 roku
  • Intel zapowiada laptopy Wi-Fi 7 już za dwa lata

Wi-Fi 7 jest aktualizacja standardu Wi-Fi 6/Wi-Fi 6E. Technologia została również opisana jako standard IEEE 802.11be. Głównym celem Wi-Fi 7 jest zwiększenie wydajności w celu umożliwiania wydajnego strumieniowego przesyłania materiałów 8K z HDR.

Nowy standard Wi-Fi będzie w stanie korzystać z nowych kanałów o częstotliwości 320 MHz, które pozwalają na szybsze przesyłanie danych.

Wi-Fi 7 ma być do 2,4 raza szybsze od Wi-Fi 6 oraz Wi-Fi 6E przy zachowaniu takiej samej liczbie anten i przy korzystaniu z takich samych pasm - 2,4 GHz, 5 GHz oraz 6 GHz.

MediaTek informuje, że Wi-Fi 7 trafi do pierwszych urządzeń w przyszłym roku. Niestety popularyzacja tej technologii potrwa wiele lat. Aby skorzystać z dobrodziejstw Wi-Fi 7 trzeba będzie wymienić sprzęt sieciowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: