Zapomnij o iPhone 13! Dla tego elementu warto zaczekać na 14kę!

Czekasz na premierę iPhone'a 13? Nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. Prawdziwe nowości pojawią się dopiero w 2022 roku razem z iPhone 14.

Do premiery iPhone'a 13 pozostały dwa miesiące, a o nadchodzących smartfonach wiemy już prawie wszystko. Apple szykuje dla nas zachowawczą aktualizację, która nie wprowadzi żadnych innowacyjnych i rewolucyjnych nowości. Otrzymamy mniejsze wycięcie w ekranie i wydajniejsze podzespoły. Modele Pro i Pro Max w końcu dostaną ekrany z ProMotion, ale nie pojawią się żadne zupełnie nowe funkcje.

iPhone SE 2020 - ostatni model z Touch ID
Źródło: macworld.com

iPhone SE 2020 - ostatni model z Touch ID

Źródło: macworld.com

Tymczasem do sieci trafiają już pierwsze plotki dotyczące iPhone'a 14, który zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2022 roku. Mark Gurman z Bloomberga przekazał, że Apple testuje serię czytników linii papilarnych umieszczonych w ekranie, które mają powrócić jako zupełnie nowe Touch ID w modelach iPhone na 2022 rok.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]
  • Dowód osobisty w telefonie? iOS 15 zabezpieczy go twoją twarzą!
  • Kupujesz telefon z 5G? Według Apple to bez sensu!

iPhone 14 w dalszym ciągu oferować będzie system odblokowania z wykorzystaniem skanowania twarzy w 3D - Face ID. Touch ID ma być dodatkiem, który pozwoli odblokować urządzenie w momencie, gdy nie możemy lub nie chcemy zeskanować naszej twarzy.

Dodatkowo najnowsze informacje zakładają, że pomimo obecności Face ID na pokładzie firmie Apple uda się całkowicie wyeliminować charakterystyczne wycięcie w ekranie, które jest z nami obecnie od 2017 roku - premiery pierwszego iPhone'a z Face ID (iPhone X).

Musimy pamiętać, że do premiery iPhone'a 14 jeszcze ponad rok. Przez ten czas wiele może się zmienić, ale mamy nadzieję, że Apple w końcu zastosuje Touch ID jako pomocniczy system uwierzytelniania.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami dotyczącymi iPhone'a 13.

Źródło: techspot.com