Zapomnij o iPhone 13. iPhone 14 z 48 MP aparatem i wideo w 8K

Czekasz na iPhone'a 13 i jednocześnie liczysz na nowy aparat? Niestety możesz się rozczarować. Apple wymieni moduł dopiero w 2022 roku, ale na taką aktualizację warto poczekać.

W dobie smartfonów ze 108 MP aparatami, iPhone nadal posiada skromną matrycę o rozdzielczości 12 MP. Pomimo znacznie mniejszej rozdzielczości urządzenia od Apple są jednymi z najlepszych fotosmartfonów na rynku.

Aparat w obecnej generacji iPhone'a

Aparat w obecnej generacji iPhone'a

Wcześniejsze przecieki sugerowały, że tegoroczny model iPhone'a może wprowadzić zupełnie nowy moduł aparatu z obsługą nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 8K.

Zobacz również:

W sprawie wypowiedział się znany analityk Ming Chi-Kuo, który dementuje wcześniejsze informacje.

Kuo podzielił się z nami szczegółami dotyczącymi iPhone'a 14, który za rynku pojawi się w okolicach września 2022 rok. Apple jest już w fazie projektowania aparatu dla nowego modelu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w 2022 roku na rynku nie pojawi się najmniejszy iPhone z dopiskiem mini. Linia modelowa na 2022 rok składać się będzie z iPhone'a 14, 14 Pro oraz 14 Pro Max. Smartfony zaoferują ekrany o przekątnej od 6,1 do 6,7 cala.

Analityk jasno wyraził się w sprawie mniejszych modeli iPhone'a. Jeżeli lubisz kompaktowe smartfony powinieneś zdecydować się na iPhone'a 12 mini lub zaczekać na premierę miniaturowej trzynastki.

Bardzo ciekawie zapowiadają się możliwości fotograficzne nadchodzących modeli smartfonów od Apple. Zgodnie z przeciekami na pokładzie znajdzie się 48 MP aparat szerokokątny. Obiektyw ten ma wnieść iPhone'a na nowy poziom fotografii.

Nowy aparat domyślnie korzystać będzie z łączenia pikseli. Fotografie wykonywane będą w 12 MP. Pojawi się także możliwość nagrywania wideo w 8K przy zachowaniu 30 klatek na sekundę.

W chwili obecnej brakuje danych dotyczących aparatów pomocniczych. Kuo przekazał jedynie, że w 2023 roku Apple zaimplementuje aparat persyskopowy oraz zintegruje Touch ID z zupełnie nowym ekranem bez notcha.

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Źródło: Macrumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: