"Zapomnijcie o wynikach sprzedaży. Gry na PC mają się świetnie"

W ostatnim czasie gracze są wręcz zalewani informacjami o powolnej agonii rynku gier PC. Wiceprezes Nvidii postanowił wytłumaczyć wszystkim, że jest to wierutne kłamstwo.

Roy Taylor z Nvidii jest przekonany, iż rynek gier PC jest w świetnej formie. Oficjalne wyniki sprzedaży gier nie pokazują bowiem wszystkiego. Rzeczywiście, kierując się najnowszymi analizami, można często ulec wrażeniu, że gry na PC już się nie sprzedają. Tak naprawdę siła blaszaków tkwi jednak gdzie indziej.

Większość danych docierających do graczy to wyniki klasycznej sklepowej sprzedaży. Coraz więcej użytkowników PC nie korzysta z tego typu metod przy zakupie gier. Wolą to zrobić za pomocą Internetu. Bardzo dobrym przykładem może tu być wielki sukces systemu Steam.

Drugim poważnym ograniczeniem pokazywanych danych jest to, iż pomijają graczy MMO. Na świecie jest teraz wiele milionów osób regularnie opłacających abonament w różnych tego typu produkcjach z World of Warcraft na czele.

Jako kolejny przykład Taylor podaje znakomite wyniki jakie przynoszą reklamy online. Jeśli wzięło by się wszystkie te składniki pod uwagę, już nikt nie powinien odnosić wrażenia, że rynek PC umiera.