Zapowiedź CES: Cztery nowe tablety od Asusa

Asus zaprezentuje aż cztery modele urządzeń typu tablet. Każde z nich będzie przeznaczone dla innego odbiorcy - od biznesowego aż po miłośników multimediów. Pierwsze informacje pojawiły się już teraz. Oficjalna prezentacja na targach CES.

Podczas styczniowych targów CES 2011 Asus zaprezentuje aż cztery urządzenia typu tablet. Modele będą należeć do serii Eee i otrzymają oznaczenia EP71 EP101, EP102 oraz EP121.

Asus Eee EP71 będzie najmniejszy z całego grona. Tablet z 7-calowym ekranem ma służyć przede wszystkim rozrywce. Urządzenie najprawdopodobniej będzie pracować pod kontrolą systemu Android.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Uwielbiasz grać na smartfonie? Oto najlepsze kontrolery do telefonu i tabletu w 2023 roku

Asus Eee EP101 i 102 będą posiadać 10-calowe ekrany. Model EP101 pojawiał się już we wcześniejszych doniesieniach. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Windows Embedded Compact 7, a jego sercem ma być procesor z serii NVIDIA Tegra. Asus Eee EP102 najprawdopodobniej posiadać będzie zbliżone możliwości. Najważniejszą różnicą w przypadku tego modelu jest zastosowanie klawiatury QWERTY.

Asus Eee EP121 to największe z urządzeń. Tablet wyposażono w aż 12-calowy ekran. Model 121 ma pracować pod kontrolą Windows 7, a jego wysoką wydajność ma gwarantować użycie procesora z serii Core 2 Duo. Urządzenie z racji wymiarów i zastosowanego systemu będzie prawdopodobnie skierowane dla użytkowników profesjonalnych.

Część z tabletów była już prezentowana m.in. na targach Computex. Wtedy były to jednak modele przedprodukcyjne. Na styczniowych targach CES mają zostać oficjalnie zaprezentowane wersje, które już niedługo trafią do sprzedaży.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: