Zapowiedź Diablo III Legenda branży powraca!

W sobotę, 28 czerwca, podczas Blizzard's WorldWide Invitational wszystko stało się jasne. Oto nadchodzi kolejny wielki hit ze stajni Blizzarda, najnowsze wcielenie prawdziwej legendy branży - Diablo III. Mimo tego, że gra znajduje się na razie na etapie produkcji i pewnie jeszcze długo nie ujrzy światła dziennego, już teraz ma wielkie szanse stać się światowym hitem. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w naszej zapowiedzi, w której umieściliśmy zarówno konkretne informacje, jak i świeżutkie plotki związane z tytułem.

Blizzard, jak prawdziwego specjalistę od marketingu przystało, do tegorocznego Blizzard's WorldWide Invitational przygotowywał się bardzo skrupulatnie. Wiadomo było, że mają się tam pojawić pewne znaczące zapowiedzi. Już na kilka dni przed imprezą pracownicy "Zamieci" bardzo umiejętnie zwiększali napięcie.

Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się bowiem bardzo zagadkowy screen. Każdego dnia artwork ten wzbogacany był o dodatkowe elementy, naprowadzając media oraz fanów na kolejne tropy. Większość z nich okazała się jednak błędna. Pełna historia kolejno w artykułach: "Tajemnicza strona Blizzarda", "Tajemnicze artworki Blizzarda jednak zwiastują Diablo III?!?!?", "Kolejny dzień układanki Blizzarda. Jednak WotLK lub Starcraft II?".

Zapowiedź Diablo III Legenda branży powraca!

Wstępnie wiele osób sądziło, że chodzi o zapowiedź Wrath of the Lich King, jako że symbol związany z Warcraftem pojawił się jako pierwszy (był to symbol z miecza Arthasa, nad ciałem którego kontrolę przejął Król Lisz). W drugiej kolejności pojawiła się runa z Diablo (konkretnie runa Hel z drugiej części gry), następnie symbol związany ze Starcraftem (znak Protossów). Potem umieszczone zostały jeszcze dwie bliżej niezidentyfikowane runy. Wszystko to wyjaśniło się w sobotę, wczesnym popołudniem, gdy screen ten zastąpiony został oficjalną zapowiedzią Diablo III.