Zapowiedź Halo 4 na E3?

Do targów E3 2008 pozostał niecały tydzień. Nic dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej plotek związanych z planami producentów gier. Wśród najnowszych rewelacji znalazła się pogłoska dotycząca słynnej serii Halo.

Halo 4 bez Master Chiefa

Wszystko rozpoczęło się od sensacyjnego wpisu w serwisie Sarcastic Gamer. Redaktorzy portalu ogłosili, że studio Bungie jest już bardzo zaawansowane jeśli chodzi o projekt Halo 4. Tytuł ma podobno zostać zapowiedziany podczas targów E3. Do tych rewelacji doszła jeszcze informacja od CVG, który ogłosił, że w Halo 4 nie zobaczymy Master Chiefa, bohatera - ikony serii. Warto podkreślić, że oba serwisy powołują się na "swoje własne źródła".

Halo: Chronicles

Halo: Chronicles zostało potwierdzone przez Microsoft już kilka miesięcy temu. Tytuł, będący bardzo ciekawym projektem filmowo - growym, powstaje przy ścisłej współpracy Kolosa z Redmond i studia Bungie. Za samą produkcję odpowiada Peter Jackson i jego studio Wingnut Interactive.

Choć wiadomo już, że tytuł na pewno trafi do sprzedaży, to pozostało jeszcze wiele tajemnic z nim związanych. Bardzo możliwe, że podczas E3 producenci po prostu ogłoszą kilka ciekawych nowinek odnośnie gry.

Prequel Halo 3 w formie TPP

Ostatnia wieść ma związek z plotkami, które kilka miesięcy temu podał Electronic Gaming Monthly. Magazyn ogłosił wówczas, że Bungie pracuje nad projektem, który ma ujrzeć światło dzienne w 2009 i nie jest związany z Halo: Chronicles. Jednocześnie dodano, że firma zajmująca się efektami specjalnymi WETA (której właścicielem jest Peter Jackson) jest zaangażowana w projekt.

Plotki czy fakty? Cóż, przekonamy się zapewne dopiero po rozpoczęciu targów E3. Czekamy z niecierpliwością!

Źródło: Will We See Halo at E3? by omghalo.com