Zapowiedź Need For Speed Undercover oraz wywiad z producentem!

17 października na parkingu podziemnym centrum handlowego Złote Tarasy miał miejsce przedpremierowy pokaz Need for Speed Undercover. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać jak najwięcej faktów dotyczących najnowszej odsłony słynnej gry samochodowej. Producent zapewnia, że zaoferuje ona potężną dawkę emocji oraz wiele godzin zabawy na najwyższym poziomie. Gracze będą mieli również możliwość spróbowania swoich sił w prowadzeniu najszybszych samochodów na świecie. Czy istotnie najnowsza część NFSa ma szansę nie zawieść fanów?

Większość fanów wyścigów samochodowych wie, że poprzednia część Need for Speed była, delikatnie mówiąc, kiepskiej jakości. Co więcej, zdają sobie z tego sprawę nawet ludzie pracujący w Electronic Arts. Całkiem niedawno, jeden z przedstawicieli amerykańskiego producenta, przyznał że proces produkcji ProStreet był źle zaplanowany. Dlatego właśnie gra ukazała się na rynku nie do końca dopracowana. Teraz ekipa produkcyjna została podzielona na dwa duże zespoły, które od dwóch lat dzień w dzień (jak twierdzi Jesse Abney) starały się by Undercover spełnił wszystkie oczekiwania swoich fanów.

Na początek zacznijmy może od fabuły. Akcja dzieła rozgrywać się będzie w mieście o nazwie Tri-City Bay Arena. Jak sama nazwa wskazuje będzie ono podzielone na trzy części. W Need for Speed Undercover gracz wcieli się w policjanta, którego zadaniem będzie rozbicie gangu zajmującego się kradzieżami samochodów oraz organizowaniem nielegalnych wyścigów. Aby tego dokonać, nasz bohater będzie musiał przystąpić do przestępców i zdobyć ich zaufanie. Oczywiście nie będzie to możliwe bez wielu niebezpiecznych, ryzykownych i obfitujących w liczne niespodzianki wyścigów. Aby dodatkowo uatrakcyjnić wątek fabularny, specjaliści z Electronic Arts postanowili zatrudnić ludzi z Hollywood. Ich zadaniem było sprawić by historia przedstawiona w NFSU była jak najbardziej spójna, a przerywniki filmowe jeszcze bardziej porywające.

Skoro jesteśmy już przy ściganiu się, warto wspomnieć co nieco o samochodach jakie znajdą się w najnowszej części Need for Speed. Łącznie dostępnych będzie 57 aut. Wśród tych godnych uwagi warto wymienić chociażby takie modele jak: Toyota Supra, Bugatti Veyron 16.4, Chevrolet Camaro SS, Nissan Skyline R34, Ferrari Enzo, Mitsubishi Lancer EVO 10. Ciekawostką jest fakt, iż w tym szacownym gronie znalazł się jeden samochód firmy Opel (Opel Speedster) co dla serii gier Need for Speed jest raczej rzadkością. Fani będą mieli również przyjemność przejechać się wszystkimi najszybszymi Porsche jakie obecnie są dostępne na rynku (Porsche 911 Turbo, Porsche 911 GT2, Porsche 911 GT3 oraz Porsche Carrera GT).